فراخوانی فراخوانی ...

موزه شکلات کلن آلمان | یک موزه ی خوشمزه

موزه شکلات کلن آلمان | یک موزه ی خوشمزه

موزه شکلات کلن آلمان | یک موزه ی خوشمزه


در این موزه داستان گذشته و حال جهان کاکائو و شکلات، به صورت دقیق به تصویر کشیده شده است. این موزه خوشمزه و شگفت انگیز دارای ۵ هزار راهنما بوده و سالانه ۶۰۰ هزار بازدیدکننده دارد. موزه ایمهوف چوکلیت جزء یکی از ده موزه برتر آلمان به شمار می رود.

در این موزه داستان گذشته و حال جهان کاکائو و شکلات، به صورت دقیق به تصویر کشیده شده است. این موزه خوشمزه و شگفت انگیز دارای ۵ هزار راهنما بوده و سالانه ۶۰۰ هزار بازدیدکننده دارد. موزه ایمهوف چوکلیت جزء یکی از ده موزه برتر آلمان به شمار می رود که ساختمان آن دارای سه طبقه بوده و هر طبقه آن به بخشی از تاریخچه شکلات و بررسی روش های تولید آنان می پردازد. خود سازه هم دیدنی و چشمگیر است و معماری فوق العاده ای دارد و به شکل یک قایق ساخته شده است.


 این موزه روی رودخانه راین قرار گرفته است و در ۳۱ اکتبر ۱۹۹۳ توسط هانس ایمهوف افتتاح شد.در این مکان می توانید از تولیدات آزتک ها گرفته تا تولید کاکائو در عصر حاضر اطلاعات بدست آورید . این موزه همه روزه ۱۰ صبح تا ۶ عصر باز می باشد.در این موزه میبنید که چگونه لوبیا کاکائو رشد می کند، برداشت می شود و در نهایت تبدیل به شکلات می شود. در پایان، یک خط تولید واقعی از ماشین آلات وجود دارد که شما می توانید تولید شکلات لیندت را مشاهده کنید و سپس یک نمونه هدیه بگیرید.
جالب ترین بخش موزه شکلات؛ آب نمای شکلاتی آن است که بسیار معروف است. بازدیدکنندگان در این موزه با دید جدیدی نسبت به شکلات رو به رو می شوند و از زاویه ای دیگر، به مشاهده تاریخچه شیرین آن می پردازند.

در فروشگاه این موزه پاستای شکلاتی، چند نوع نوشیدنی شکلاتی و مجسمه های تزئینی ساخته شده از شکلات، به بازدیدکننده ها عرضه می شود. بعد از بازدید از این موزه می توانید سری به کارگاه شکلات سازی آن بزنید و سفارش شکلات بدهید که توسط بهترین استادهای شکلات سازی تهیه می شود. می توانید یک شکلات سفارشی را با مواد انتخابی خود سفارش دهید.  موزه در زیبایی بی نظیر است و به خوبی فرهنگ غنی مردم آلمان و علاقه شان به شکلات را نشان می دهد. موزه شکلات از یک سالن تئاتر و چایخانه نیز برخوردار است.
برای بازدید از این موزه به 1 تا 2 ساعت زمان نیاز دارید.
به دوست داران شکلات پیشنهاد می کنیم تا این موزه را ببینند.

اطلاعات گردشگری گردش در آلمان شکلات طلاتور موزه جاذبه های آلمان سفر به آلمان آلمان اطلاعات گردشگری آلمان گردش در کلن موزه شکلات کلن مکان های دیدنی آلمان کلن مکان های دیدنی کلن اطلاعات گردشگری کلن دیدنی های کلن دیدنی های آلمان موزه شکلات

ثبت دیدگاه
اخبار مرتبط
هنگ کنگ

هنگ کنگ

هنگ کنگ منطقه ای است در ساحل جنوبی چین و ۶۰ کیلومتری شرق ماکائو که درست مقابل دهانه رود مروارید قرار گرفته و بوسیله دریای چین جنوبی احاطه شده است.
ادامه-مطلب...
بازار هفتگی بدروم

بازار هفتگی بدروم

بازار هفتگی بدروم صبح سه شنبه در جریان است و مردم برای خرید به سوی این بازار می شتابند. در این بازار می توانید انواع کالاهای تقلبی و لباس، ساعت، کفش ، اسباب بازی، کیف و …
ادامه-مطلب...
قلعه آنکارا

قلعه آنکارا

قلعه آنکارا بر روی تپه ای در قلب آنکارا واقع است و یکی از نمادهای پایتخت به شمار می رود. با گشتی درون این قلعه می توانید نگاهی به ترکیه باستان داشته باشید.
ادامه-مطلب...