فراخوانی فراخوانی ...
برازیلیا

برازیلیا


برازیلیا پایتخت کشور برزیل و مقر دولتی آن است. این شهر در سال 1960 به عنوان یک پایتخت جدید برای این کشور بنا نهاده شد. طرح و توسعه آن در سال 1956 توسط لوسیو کوستا و اسکار نیمیر انجام شد تا پایتخت کشور از ریو دو ژانیرو به برازیلیا که مرکزی تر است منتقل شود.

برازیلیا پایتخت کشور برزیل و مقر دولتی آن است. این شهر در سال 1960 به عنوان یک پایتخت جدید برای این کشور بنا نهاده شد. طرح و توسعه آن در سال 1956 توسط لوسیو کوستا و اسکار نیمیر انجام شد تا پایتخت کشور از ریو دو ژانیرو به برازیلیا که مرکزی تر است منتقل شود. این شهر به بلوک های شماره دار و بخش هایی برای فعالیت های خاص مانند بخش هتل ها، بخش بانکداری و بخش سفارت ها تقسیم شده است. برازیلیا به خاطر معماری مدرنیستش، میراث جهانی یونسکو اعلام شده است. این شهر طوری طراحی شده است که نقشه آن شبیه هواپیما یا یک پرنده بزرگ است و موقعیت منحصر به فردی در برزیل دارد. هر سه شاخه دولت فدرال برزیل یعنی کنگره، ریاست جمهوری و دیوان عالی در این شهر قرار دارند و 124 سفارت خارجی نیز در برازیلیا وجود دارد. در این شهر حوصله شما سر نمی رود و چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد.

برازیلیا

 

تاریخچه

رئیس‌جمهور جوسیلینو کوبیتشیک فرمان ساخت برازیلیا را داد و در واقع یکی از مفاد قانون اساسی کشور را که در مورد این بود که مرکز کشور باید به مکان دیگری غیر از ریو دوژانیرو منتقل شود را به اجرا درآورد. طراح اصلی شهر لوسیو کوستا بود. اسکار نیمایر معمار اصلی اغلب ساختمان‌های دولتی و روبرتو بورل مارکس طراح مناظر طبیعی شهر بود. طراحی این شهر بر پایه  ینظریات لی کوربسیر استوار بود. برازیلیا طی ۴۱ ماه ساخته شد و ساخت آن از سال ۱۹۵۶ تا ۲۱ آوریل سال ۱۹۶۰ یعنی زمان افتتاح رسمی آن به طول انجامید.

آب و هوا

این شهر زمستان‌های خشک و تابستان‌های مرطوب دارد. در دوره ی خشک، رطوبت نسبی هوا در گرم‌ترین ساعات روز به سطح بحرانی می‌رسد. حداقل میانگین دما در برازیلیا ۲۸ درجه سانتیگراد است. طی فصل خشک، دما کاهش می‌یابد و می‌تواند در ماه ژوئیه به سطح ۱۳ درجه سانتیگراد برسد. حداکثر میانگین دما ۲۵ درجه سانتیگراد است. سپتامبر گرم‌ترین ماه است که میانگین بالاترین دما در این ماه ۲۸ درجه سانتیگراد و میانگین پایین‌ترین دما ۱۶سانتیگراد است. ژوئیه خنک‌ترین ماه است که میانگین بالاترین دما در این ماه ۲۵ درجه سانتیگراد و میانگین پایین‌ترین دما ۱۳سانتیگراد است.

راه های دسترسی 

برای سفر به برازیلیا، دو راه دارید: – به شهر سائوپائولو رفته، بلیط برازیلیا را بخرید؛ طول پرواز از سائوپائولو به برازیلیا، ۰۱:۴۰ است. – یا اینکه از شهر ریو دو ژانیرو به آنجا بروید؛ طول پرواز ریو دو ژانیرو به برازیلیا، ۰۱:۴۵ است. نگران تهیه بلیت نباشید؛ برنامه پرواز، از سائوپائولو  ریو دو ژانیرو روزانه است. فرودگاه بین المللی برازیلیا ، در11 کیلومتری مرکز شهر برازیلیا واقع شده است. فرودگاه جوسلینو کوبیتشک، سومین فرودگاه پر رفت و آمد در کشور برزیل می باشد.

اقامت

بهتر است به رزرو هتل سه ستاره در برازیلیا (هتل پالاس، هتل سنت پائول پلازا، هتل پارک، هتل سنت پیتر، هتل سن مارکو ) رضایت دهید؛ چون تعداد هتل های چهار ستاره (هتل منهتن پلازا) یا هتل های پنج ستاره (هتل وینزر پلازا، هتل بناپارت) انگشت شمار است.

برازیلیا

اطلاعات گردشگری طلاتور طلا تور اطلاعات گردشگری برزیلیا اطلاعات گردشگری برزیل تور برازیلیا برازیلیا تور برزیل برزیل سفر به برزیلیا مکان های دیدنی برزیلیا مکان های دیدنی برزیل سفر به برزیل تور

ثبت دیدگاه