فراخوانی فراخوانی ...
کلیسای سنت مایکل | مشهورترین کلیسا در هامبورگ

کلیسای سنت مایکل | مشهورترین کلیسا در هامبورگ


سنت مایکل مشهورترین کلیسای شهر و یکی از پنج کلیسای اصلی پروتستان های هامبورگ به شمار می رود. یک مجسمه بزرگ برنزی زیبا، بالای کلیسا قرار دارد که پیروزی قدیس را بر شیطان نشان می دهد. این کلیسا یک مناره باروک با روکشی از مس دارد.

سنت مایکل مشهورترین کلیسای شهر و یکی از پنج کلیسای اصلی پروتستان های هامبورگ به شمار می رود. یک مجسمه بزرگ برنزی زیبا، بالای کلیسا قرار دارد که پیروزی قدیس را بر شیطان نشان می دهد. این کلیسا یک مناره باروک با روکشی از مس دارد.
دو جناح دارد که در محل تقاطع هر یک از آنها یک برج مربعی شکل عظیم دیده می شود. دالان دفن اموات و راهروی منتهی به آن در سمت غربی جایگاه کر قرار گرفته. طبقه پایینی کلیسا بر اساس الگوی هندسی بسیار زیبایی طراحی و ساخته شده است.
 این کلیسا به عنوان اولین ساختمان در هامبورگ پس از اصلاحات شناخته می‌شود و در سال ۱۶۸۵ جدیدترین و اصلی‌ترین کلیسای شهر به شمار می‌آمد. کلیسای سنت مایکل را تقریباً از هر نقطه‌ای از شهر می‌توان دید. سنت مایکل که ۱۳۲ متر ارتفاع دارد ، نماد هامبورگ است و برج ساعت‌ آن مدت‌ها علامت خشکی برای کشتی‌هایی بود که در رودخانه «البه» کشتیرانی می‌کردند. پاداش افرادی که زحمت بالا رفتن از این ساختمان و رسیدن به بالاترین نقطه‌ی برج ناقوس آن را به خود می‌دهند، چشم‌اندازی تماشایی از شهر و بندر هامبورگ است.

کلیسای سنت مایکل

هر کجای هامبورگ باشید سقف کلیسای سنت مایکل از دید شما پنهان نخواهد ماند. به سختی می‌توان صدای ناقوس آن را نشنیده گرفت. هر روز رأس ساعت ۱۰ صبح و ۹ شب، شیپورچی مشهور سنت مایکل به تک‌نوازی ترومپت از برج ناقوس می‌پردازد. این سنت قدمتی ۳۰۰ ساله دارد. موقعیت مکانی کلیسای سنت مایکل را می‌توان یکی از زیباترین نقاط در هامبورگ دانست که مشرف به بندر، رودخانه البه (Elbe River)  و مرکز شهر است. اما این منطقه را با صفت بدشگونی می‌شناسند زیرا سنت مایکل سومین کلیسایی است که در این مکان ساخته شده است. اولین کلیسا در قرن ۱۷ میلادی توسط یک رعد و برق قدرتمند تخریب شد و دومین کلیسا طی تلاش برای مرمت بنا در سال ۱۹۰۶ دچار آتش سوزی شده و با خاک یکسان شد.
هنگام وارد شدن به کلیسا اگر به بالا نگاه کنید مجسمه‌ای مسی از فرشته‌ی مقرب «میکائیل» را خواهید دید که در حال نزاع با شیطان است و با عشقی که سوی خداوند دریافت کرده است از درگاه ورودی پاسداری می‌کند. این کلیسا که به سبک باروک ساخته شده دارای ۵ ارگ در نقاط مختلف ساختمان است. افرادی که هنگام ظهر از کلیسا دیدن کنند به شنیدن ۱۵ دقیقه ارگ نوازی توسط استاد حاذق ارگ دعوت می‌شوند. برای لذت بردن از نمای پانورامای هامبورگ باید از ۴۵۳ پله بالا رفته تا به انتهای برج ناقوس برسید. در میانه‌ی راه برای استراحت و رفع خستگی به موسیقی ارگ‌ها گوش خواهید داد. وقتی به بالای برج رسیدید از بزرگ‌ترین ساعت آلمان که مشخصه‌ی «زنگ هزاره» مشهور این کلیسا است دیدن خواهید کرد. نگاه کردن به شهر در شب‌ها از این نقطه و دیدن هزاران نوری که شهر را روشن کرده بسیار زیبا است.

راهنمای سفر به آلمان تور آلمان تور اروپا سفر به آلمان تور هامبورگ جاذبه های دیدنی هامبورگ کلیسا هامبورگ سنت مایکل کلیسا سنت مایکل تاریخ هامبورگ تاریخچه هامبورگ شهر هامبورگ راهنمای سفر به هامبورگ شهرهای آلمان مکان های دیدنی آلمان کلیسا های آلمان آلمان گردی جاذبه های گردشگری آلمان موزه آلمان هامبورگ گردی سفر به هامبورگ اطلاعات گردشگری هامبورگ مکان های دیدنی هامبورگ هامبورگ گردش در آلمان دیدنی های آلمان تور ارزان اروپا

ثبت دیدگاه
اخبار مرتبط
موزه جزیره برلین | شاهدی برای تاریخ و فرهنگ باشکوه آلمان

موزه جزیره برلین | شاهدی برای تاریخ و فرهنگ باشکوه آلمان

موزه جزیره در شهر برلین پایتخت آلمان واقع شده که از نظر سیستم حمل و نقل و همچنین اماکن اقامتی، فاقد هرگونه مشکلی است. هتل های زیادی نزدیک به جزیره وجود دارند هرچند …
ادامه-مطلب...
برج ایفل

برج ایفل

برج ایفل نماد شهر پاریس است. ساخت این برج فلزی در سال 1887 آغاز و در سال 1889 میلادی پایان یافته است. نام آن نیز از سازنده اش یعنی گوستاو ایفل گرفته شده است.
ادامه-مطلب...
کولوسیوم رم

کولوسیوم رم

میدان گلادیاتورهای رم، هیجان انگیزترین بخش باستانی رم است. آمفی تئاتر فلاویان در اصل با اسم کولوسیوم (Colosseum) شناخته می شود که با ٥٠٠٠٠ جای نشستن در سال سال ٨٠ بعد از …
ادامه-مطلب...