فراخوانی فراخوانی ...
هامبورگ | دروازه ی جهان

هامبورگ | دروازه ی جهان


هامبورگ را دروازه ی جهان می نامند. دومین شهر بزرگ آلمان و همچنین هشتمین در اتحادیه اروپا است. هامبورگ سومین بندر بزرگ در اروپا بعد از آنتورپ و روتردام است.

مقدمه
هامبورگ را دروازه‌ی جهان می نامند. دومین شهر بزرگ آلمان و همچنین هشتمین در اتحادیه اروپا است. هامبورگ سومین بندر بزرگ در اروپا بعد از آنتورپ و روتردام است. در بندر این شهر‌، حدود ۱۵۰ هزار نفر مشغول به کارند. در بخشی از این بندر که به “سیتی” معروف است، مجموعه بناهایی مدرن برای سکونت، کسب و کار و مراکز فرهنگی ساخته شده است.هامبورگ یک شهر ایالتی است، یعنی یکی از شانزده ایالت آلمان نیز به شمار می‌آید. هامبورگ در جنوب شبه جزیره یوتلاند قرار دارد که در جنوب آن اروپای قاره ای در شمال منطقه اسکاندیناوی در غرب دریای شمال و در شرقدریای بالتیک قرار دارد. هامبورگ بر روی رود الب قرار دارد که از تقاطع آلستر و بیله تشکیل می شود. ٢٣٠٠ پلی که در این شهر وجود دارد، از مجموع پل‌های شهرهای ونیز و آمستردام بیشتر است.
شهر همیشه زنده و چند ملیتی هامبورگ با ترکیب فرهنگی گوناگون از سراسر جهان که در کنار دریاچه آلستر قرن هاست ارتباط تجاری آلمان با دیگر کشورهای اروپایی را برقرار می کند. به هر سو که قدم می زنید مردمی از ملل گوناگون را خواهید دید که عصر به عصر در کنار رودخانه های زیبا، لابه لای خیابان های پر درخت و زیر آسمان نیمه ابری سرگرم ورزش اند.
در هامبورگ حدود 2 میلیون نفر از ۱۸۰ ملیت زندگی می‌کنند. خارجی ‌تباران عمدتاً از کشورهای ترکیه، لهستان، صربستان و افغانستان برخاسته‌اند.


تاریخچه
نام این شهر از روی نام نخستین ساختمان دائمی که در واقع قلعه ای بوده که به دستور امپراطور شارلمانی (کارلوس بزرگ) ساخته شد، اقتباس شده است. این قلعه که بر روی زمینی سنگلاخ در مرداب و در میان دو رود آلستر و البه بنا شده بود، به نام هامابورگ نامگذاری شد. این شهر در سال 834 میلادی به عنوان یکی از محل های استقرار اسقف های کاتولیک رومی تعیین شد. هامبورگ در طول تاریخ خود بارها اشغال و تخریب شده است. این شهر به دستور شاه میسزکو و شاه والدمار دوم به آتش کشیده شد. سرانجام هامبورگ در سال 1189 میلادی به دستور فردریک اول به مقام شهر آزاد پادشاهی، دست یافت. نخستین قانون اساسی هامبورگ در روز 10 آگوست سال 1410 میلادی وضع شد. در طی جنگ جهانی دوم، این شهر بدون کوچکترین مقاومتی تسلیم نیروهای انگلیسی شده و جزء مناطق تحت اشغال آنها درآمد. بندر هامبورگ مجدداً در سال 1990 میلادی موقعیت سابق خود را به عنوان بزرگترین بندر دریای آزاد در منطقه بدست آورد.

هامبورگ

آب و هوا
آب و هوای هامبورگ به طور معمول در تمام طول سال معتدل است. تابستان‌های این شهر گرم و به‌ندرت خیلی مرطوب می‌شود. زمستان‌ها اما برای مدت طولانی سرد و یخ‌زده نمی‌ماند. دریا‌های بالتیک و شمال به مطلوب ماندن درجه حرارت این شهر بندری کمک بسیاری می‌کنند، اما با این وجود ممکن است برای مدتی طولانی باد بوزد و هوا هم ابری باشد.


بهترین زمان سفر
بهترین زمان برای سفر به هامبورگ بین ماه های می و سپتامبر است وقتی که هوای گرم در شهر جریان دارد. البته در این زمان قیمت هتل ها بالاتر، پروازها شلوغ تر و شهر پر از گردشگر است. اگر دوست دارید شهر را خلوت تر ببینید و قیمت هتل ها نیز ارزان تر باشد می توانید فصل پاییز را برای سفر به هامبورگ انتخاب کنید. اگر چه در این فصل ممکن است هوا کمی سرد باشد.

هامبورگ

راه های دسترسی
فرودگاه هامبورگ یک فرودگاه بین‌المللی در هامبورگ، دومین شهر آلمان است. این فرودگاه در فاصله ی ۸٫۵ کیلومتر (۵٫۳ مایل) شمال مرکز شهر هامبورگ قرار دارد و پایگاه عملیاتی شرکت‌های جرمن‌وینگز، کوندور فلوگدینست وایزی‌جت است. فرودگاه هامبورگ با جابه‌جایی ۱۵٬۶۱۰٬۰۷۲ مسافر و انجام ۱۵۸٬۳۹۸ پرواز در سال ۲۰۱۵ میلادی، پنجمین فرودگاه پر رفت‌وآمد آلمان در اروپا محسوب می‌شود. تا ماه مارس ۲۰۱۶ این فرودگاه به ۱۲۰ مقصد که شامل سه مسیر مسافت دور به دبی، نیوآرک، نیوجرسی و تهران است، پرواز انجام می‌دهد.

فرودگاه هامبورگ


حمل و نقل داخلی
سیستم حمل و نقل عمومی در هامبورگ و نواحی اطراف این کلانشهر توسط شرکت HVV که مخفف Hamburger Verkehrsverbund است اداره می‌شود. در وبسایت رسمی این شرکت می‌توانید بروشور مربوط به سیستم حمل و نقل عمومی در این شهر را دانلود کنید. این سیستم کارآمد، تمیز، ایمن  و گسترده شامل تاکسی، اتوبوس، قطار، تراموای شهری و قایق (۶ بندرگاه) می‌شود و استفاده از آن‌ها هزینه‌ی چندانی برای شما ندارد. بلیط‌های این سیستم به طور معمول براساس مناطق چندگانه (و نه ایستگاه‌ها) به فروش می‌رسند که ممکن است کمی گیج‌کننده باشد. اما خبر خوب اینکه افراد زیر ۶ سال نیازی به تهیه هیچ‌گونه بلیطی ندارند. هزینه‌ی انواع وسیله‌ نقلیه در این شهر به شرح زیر است: تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر ۲۲ تا ۲۷ یورو، قطار از فرودگاه تا مرکز شهر ۳ یورو، هر ۳ کیلومتر جابجای توسط تاکسی در شهر ۱۰ تا ۱۴ یورو، تراموا و اتوبوس در شهر ۱.۵۰ تا ۳ یورو.

اقامت
هتل‌های شهر هامبورگ تقریبا در تمام طول سال شلوغ هستند. فصول پرگردشگر یا به اصطلاح High Season که به تبع آن قیمت انواع هتل افزایش می‌یابد از ماه مارس تا اکتبر به طول می‌انجامد. اگرچه، در ماه‌های جولای و آگوست که بین ماه‌های مارس و اکتبر واقع شده‌اند، به دلیل اینکه بسیاری از ادارات تعطیل می‌شوند و کارگران هم به سمت جنوب می‌روند، قیمت‌ بسیاری از هتل‌ها کاهش می‌یابند. هامبورگ شهر تجاری شلوغی است، بنابراین قیمت‌ هتل‌ها بسته به برگزاری کنفرانس‌ها یا مواردی از این قبیل، می‌تواند از یک هفته تا هفته‌ی بعدش متفاوت باشد. هاستل‌های این شهر اما در تمام سال قیمت‌هایی تقریبا مشابه دارند و تغییرات فاحشی را شاهد نیستند.
هاستل‌های هامبورگ اغلب قیمت‌های خوب و منطقی دارند و کاملا جوابگوی تقاضای گردشگرانی هستند که دنبال جایی مقرون به صرفه (نسبت به هتل‌ها) می‌گردند. برای یک شب اقامت در اتاقی اشتراکی و خوابگاهی، باید متحمل پرداخت ۱۲ تا ۲۴ یورو شوید. از طرف دیگر با پرداخت تنها ۱۸ تا ۳۸ یورو به ازای هر شب، می‌توانید در اتاقی خصوصی (حداکثر ۲ نفر) اقامت داشته باشید.
هتل‌های هامبورگ همانند هاستل‌های این شهر قیمت‌های خوبی دارند که هزینه پرداختی به آنها نسبت به کیفیتی در سطح بین‌المللی زیاد نیست. اگر بخواهیم لیستی از قیمت انواع هتل براساس کیفیت و تعداد ستاره تهیه کنیم، نتیجه به شرح زیر خواهد بود: ۱ ستاره ۳۵ تا ۷۰ یورو، ۲ ستاره ۴۰ تا ۱۲۹ یورو، ۳ ستاره ۴۴ تا ۱۷۰ یورو، ۴ ستاره ۷۰ تا ۱۷۶ یورو، ۵ ستاره ۱۷۰ تا ۲۸۳ یورو.

هامبورگ

خورد و خوراک
اگر نمی‌توانید خیلی هزینه کنید، خبر خوب این است که پیدا کردن وعده‌های غذایی خوشمزه و البته مقرون به صرفه در هامبورگ کار بسیار راحتی است. با این حال پیدا کردن رستوران‌های لوکس و آشپزهای کار کشته هم کار چندان سختی به شمار نمی‌رود. هامبورگ از آن شهرهایی‌ست که بیشتر رستوران‌هایش تا دیروقت غذا سرو می‌کنند. قیمت غذاها هم نسبت به شهرهای دیگر مناسب‌تر است.
صبحانه: خوشبختانه اغلب هتل‌ها و هاستل‌های هامبورگ خدمات صبحانه را به طور رایگان به مشتریانشان ارایه می‌دهند. با این وجود اگر اینگونه نبود یا حتی دیر از خواب خوش بیدار شدید، براحتی می توانید در هر نقطه از شهر اغذیه فروشی‌های ارزانی را پیدا کنید (۳ تا ۶ یورو).
 ناهار: سوسیس‌های کشور آلمان مشهور هستند، که به علاوه غذاهای شرقی در میان محبوب‌ترین غذاهای خوشمزه و ارزان‌قیمت هامبورگ قرار دارند (۴ تا ۷ یورو).
 شام: شما می‌توانید در این شهر رستوران‌های متنوعی را در نقاط توریستی پیدا کنید که به همراه غذافروشی‌های سالم محلی در اطراف همین محدوده‌ها، گزینه‌های خوبی برای شام محسوب می‌شوند (۸ تا ۱۴ یورو).
 اگر دوست دارید خودتان آشپزی کنید، بسته به اینکه به کدام سبک از غذای غربی یا آسیایی علاقمند باشید، می‌توانید مواد غذایی مورد نیاز یک هفته‌تان را با پرداخت به ترتیب حدود ۶۴ و ۴۸ یورو تهیه کنید. به یاد داشته باشید محاسبه قیمت‌ها براساس میزان کالری استاندارد و مواد غذایی موردنیاز یک انسان سالم و بالغ تنظیم شده است که شامل اقلامی چون نان تازه، برنج سفید، گوشت قرمز گاوی، تخم‌مرغ، شیر (سبک غربی)، سینه‌ی مرغ (پوست کنده و بدون استخوان)، پنیر محلی (سبک غربی)، سیب درختی، موز، پرتقال، گوجه فرنگی، سیب زمینی، پیاز و کاهو می‌شود. مسلم است که اگر مواد بیشتری نیاز دارید، باید هزینه‌ی بیشتری بپردازید.

غذاهای محلی
غذاهای اصیل هامبورگی خیلی ساده اند. مثلاً بیرنن، بوهن اوند اسپک که از ترکیب لوبیای پخته شده به همراه گلابی و بیکن درست می شود در هامبورگ خیلی طرفدار دارد.  سیب‌زمینی و ماهی سرخ‌کرده هم از غذاهایی هستند که در رستوران های این شهر به بهترین و لذیذترین شکل ممکن سرو می شوند. رستوران Tschebull ، رستوران فیلیپس ( Philipps Restaurant) ، رستوران هالا (Restaurant Hala) ، رستوران Restaurant Haerlin ، رستوران کارامبا ویژه (Caramba Especia)، رستوران FARDi SYRIAN RESTAURANT  و رستوران ایست (EAST Restaurant) جز رستوران هایی هستند که شما می توانید بهترین غذاها را با توجه به طعم فوق العاده خوب و کیفیت بالا میل کنید. 
همبرگر هم که امروزه در کل دنیا متداول است یک برداشت آمریکایی از غذایی هامبورگی است که به آن فریکادل می‌گویند. وقتی قرص نونی از گوشتِ خیلی زیاد، پر شود یک فریکادل تشکیل می‌شود. طرز تهیه گوشت همبرگر این است که با تخم‌مرغ، پیاز، نمک و فلفل ترکیب می شود و بعد در ماهی‌تابه سرخ می‌شود. واقعا طعمی که همبرگر یا همون فریکادل های هامبورگ دارد را هیچ جای دیگری ندارد. برای خوردن بهترینش می توانید به همبرگر Heimat Kuche  سر بزنین و از طعم و خوب و بی نظیرش لذت ببرید.
اگر به دسر هم علاقه دارید حتما رُت گروتز را در هامبورگ پیدا کنید که یک نوع پودینگ تابستانی، پر از تمشک و خامه است.

دسر هامبورگی

مراکز خرید
هامبورگ به مرکز خریدهای لوکس‌اش مشهور است و خیلی از آن‌ها دور و بر دریاچه و رود آلستر واقع شده‌اند. مثلاً در خیابان‌های یونگفرنشتیگ و بالیندام، از مغازه‌های کوچک گرفته تا فروشگاه‌های بسیار بزرگ پیدا می‌شود.
•    در بین خیابان ها و مراکز خرید هامبورگ، اولویت با مرکز خرید اسپیتالر استریت (Spitalerstrasse) می باشد زیرا میلیون ها مشتری در این مکان رفت و آمد می کنند. این مرکز خرید مکان جالبی برای افرادی است که به خرید کردن معتاد شده اند. 
•    مرکز خرید هامبورگر میل (Hamburger Meile)  طولانی ترین مرکز خرید اروپا با  600 متر طول می باشد. افتتاح این ساختمان در آوریل 2006 بوده است و اگر به خرید کردن اعتیاد دارید، در این مرکز خرید هامبورگر میل هر چیزی را می توانید پیدا کنید!
•    مرکز خرید آلزتر ارکادن (Alsterarkaden) زیباترین معابر با سبک ایتالیایی را دارا می باشد. ساختمان ها با چراغ های عتیقه و نماد های طلایی رنگ قدیمی، نشان از تاریخی بودن این مرکز خرید دارد.
•    پاساژ یوروپین یا همان پاساژ اروپایی ها (Europa Passage) یکی از بزرگترین مراکز خرید 5 طبقه با 160 متر ارتفاع در شهر هامبورگ آلمان می باشد.
•    مرکز خرید گانسه  (Gänsemarkt Passage)هامبورگ یکی از مهتمرین مراکز خرید هامبورگ می باشد که باید آن را تجربه کنید. در این بازار بهترین برندهای روز و بهترین رستوران ها وجود دارد. در زمان های قدیم ، مردم غازهایشان را در مراتع جمع می کردند و از این رو نام این بازار گانسه یا همان بازار غاز گذاشته شد.
•    در مرکز خرید هانس ویرتل(Hanseviertel Einkaufspassage) بوتیک های متعدد و فروشگاه ها به فروش برندهای تجاری مشغول می باشند. در فروشگاه های زنجیره آن هر چیزی را می توانید پیدا کنید و فروشندگان به بهترین نحو به شما خدمت رسانی می کنند.
•    مرکز تجاری جانگفرنشتیگ (Jungfernstieg)یکی از مراکز خرید لوکس در هامبورگ می باشد. در اینجا بوتیک های چرم و کفش و جواهرات و ... وجود دارد.
•    مرکز خرید نور وال (Neuer Wall) محلی مناسب برای مد و لباس لوکس می باشد. در این مرکز خرید 1 کیلومتری، می توانید معتبر ترین فروشگاه ها را پیدا کنید.

سوغاتی
از سوغاتی های هامبورگ می توان به شکلات، محصولات برند آدیداس و پوما، شال و روسری‌های مارک فراس، ظروف آشپزخانه، لوازم ریز آشپزخانه، قالب‌های کیک و شیرینی برند کایزر آلمان، کریستال برند ناخمن آلمان، پوشاک برند H&M، پوشاک برند اسکادا و پوشاک و عطر و ادکلن هوگو باس اشاره کرد.

غذا در هامبورگ سفر به آلمان جاذبه های آلمان تاریخ هامبورگ تاریخچه هامبورگ حمل و نقل داخلی هامبورگ فرودگاه هامبورگ سوغاتی هامبورگ شهر هامبورگ بندر هامبورگ بهترین زمان سفر به هامبورگ بهترین فصل سفره به هامبورگ آب و هوا هامبورگ رستوران های هامبورگ مکان های دیدنی آلمان مراکز خرید هامبورگ راهنمای سفر به هامبورگ شهرهای آلمان راهنمای سفر به آلمان آلمان گردی جاذبه های گردشگری آلمان جذابیت های هامبورگ هامبورگ گردی سفر به هامبورگ اطلاعات گردشگری هامبورگ مکان های دیدنی هامبورگ هامبورگ دیدنی های آلمان

ثبت دیدگاه
اخبار مرتبط
مینیاتور واندرلند هامبورگ | سرزمین عجایب مینیاتوری

مینیاتور واندرلند هامبورگ | سرزمین عجایب مینیاتوری

مینیاتور واندرلند که یک الگو بزرگ سامانه راه آهنی است نمونه مینیاتوری (ماکت) راه آهن است که طول مارپیچی ریلی آن ۱۲ کیلومتر می باشد. این سامانه از میان شهرها، مزارع و …
ادامه-مطلب...
دریاچه و رود آلستر | دریاچه ی پری دریایی هامبورگ

دریاچه و رود آلستر | دریاچه ی پری دریایی هامبورگ

رود آلستر یکی از دیدنیهای هامبورگ آلمان، دارای ۲ دریاچه و پر از مجسمه های زیبا و دیدنی است. این رودخانه شاخه سمت راست رودخانه Elbe در شمال آلمان است. آلستر دو دریاچه …
ادامه-مطلب...
موزه جزیره برلین | شاهدی برای تاریخ و فرهنگ باشکوه آلمان

موزه جزیره برلین | شاهدی برای تاریخ و فرهنگ باشکوه آلمان

موزه جزیره در شهر برلین پایتخت آلمان واقع شده که از نظر سیستم حمل و نقل و همچنین اماکن اقامتی، فاقد هرگونه مشکلی است. هتل های زیادی نزدیک به جزیره وجود دارند هرچند …
ادامه-مطلب...