فراخوانی فراخوانی ...
دریاچه ویکتوریا | دومین دریاچه بزرگ آب شیرین جهان

دریاچه ویکتوریا | دومین دریاچه بزرگ آب شیرین جهان


دریاچه ویکتوریا بزرگ ترین دریاچه ناحیه گرمسیری جهان و دومین دریاچه بزرگ آب شیرین جهان است. این دریاچه بوسیله " جان هانینگ اسپیک" اولین اروپایی که در این منطقه به اکتشاف دست زده در سال 1858 به نام ملکه ویکتوریا نام گذاری شد.

 دریاچه ویکتوریا بزرگ‌ترین دریاچه ناحیه گرمسیری جهان و دومین دریاچه بزرگ آب شیرین جهان است.
این دریاچه بوسیله " جان هانینگ اسپیک" اولین اروپایی که در این منطقه به اکتشاف دست زده در سال 1858 به نام ملکه ویکتوریا نام گذاری شد.
این دریاچه در فلات مرتفع در بخش غربی دره بزرگ آفریقا واقع شده و در محدوده سه کشور تانزانیا، اوگاندا و کنیا قرار گرفته‌است.


دریاچه ویکتوریا که با نام‌های اوکِرِوه و نالوباله نیز شناخته می‌شود به نسبت پهنایی که دارد کم‌عمق است و میانگین ژرفای آن ۸۴ متر است. مساحت این دریاچه بیش از 68 هزار کیلومتر مربع و طول آن حدود 330 کیلومتر می باشد. 
تنوع زیستی این دریاچه بسیار بالاست. دریاچه ویکتوریا بیش از ۳ هزار جزیره دارد که بیشتر آن‌ها مسکونی است. دریاچه ویکتوریا  نسبتاً جوان بوده و حوضه کنونی آن ۴۰۰ هزار سال پیش شکل گرفته‌است.
 نمونه‌های خاک که از کف دریاچه برداشت شده نشان می‌دهد که این دریاچه از زمان تشکیلش تاکنون سه بار به طور کامل خشک شده ‌است. دریاچه ویکتوریا از زیست‌ بوم‌های آب شیرین متنوع با بیش از 500 نوع ماهی محسوب می شود. از این رو، یکی از مقاصد گردشگری شناخته شده‌ آفریقا در جهان است.

     
 

talatour گردشگری طلاتور طلا تور دریاچه دیدنی ها گردشگران جذابیت های گردشگری آفریقا مکان های دیدنی آفریقا دیدنی های آفریقا دیدنی های تازانیا جذابیت های گردشگری تانزانیا تازانیا ویکتوریا دریاچه ویکتوریا قاره آفریقا مکان های دیدنی تانزانیا

ثبت دیدگاه
اخبار مرتبط
حمام سلطان امیراحمد

حمام سلطان امیراحمد

حمام تاریخی سلطان امیراحمد نمونه ای از منحصر به فرد ترین حمام های ایران از نظر معماری و تزئینات با وسعت یک هزار و صد و دو متر مربع در شهر کاشان است .
ادامه-مطلب...
پاتایا، سرزمین هیجان تایلند

پاتایا، سرزمین هیجان تایلند

ادامه-مطلب...
پارک ملی سرنگتی | یکی از مقاصد گردشگران حرفه ای دنیا

پارک ملی سرنگتی | یکی از مقاصد گردشگران حرفه ای دنیا

پارک ملی سرنگتی (Serengeti National Park) پارکی ملی در ناحیه سرنگتی در تانزانیا است. این منطقه به خاطر مهاجرت سالانه بیش از یک و نیم میلیون گاو وحشی آفریقایی و ۲۵۰٬۰۰۰ زبرا در …
ادامه-مطلب...