فراخوانی فراخوانی ...
قلعه ایف مارسی

قلعه ایف مارسی


قلعه ایف یکی از زیباترین و قدیمی ترین بناهای فرانسه است که دسترسی به آن از طریق قایق های تندرو امکان پذیر است. این قلعه در جزیره ای به همین نام در نزدیکی شهر مارسی بنا شده و نام این قلعه از درخت های سوزنی که در گذشته در آن اطراف می روییده، گرفته شده است.

قلعه ایف یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین بناهای فرانسه است که دسترسی به آن از طریق قایق‌های تندرو امکان پذیر است. این قلعه در جزیره‌ای به همین نام در نزدیکی شهر مارسی بنا شده و نام این قلعه از درخت‌های سوزنی که در گذشته در آن اطراف می‌روییده، گرفته شده است. معروفیت آن هم  به این دلیل است که الکساندر دومای پدر در کنت مونت کریستو، قهرمان داستانش را چند صباحی به این زندان فرستاده است. قایق سواری با IF Frioul و چشم انداز تراس عریض و زیبای آن، ارزش یک بار دیدن قلعه را بیشتر می کند. جزیره ایف تا سال 1516 میلادی خالی از سکنه بود اما پس از آن فرانسیوس اول، در قرن شانزدهم و برای اولین بار پی به موقعیت استراتژیک جزیره ای که در ابتدای بندرگاه عظیم مارسی قرار دارد برد و تصمیم گرفت از آن برای حفاظت شهر استفاده کند و دستور ساخت قلعه‌ای را در این جزیره صادر کرد و این قلعه ی عظیم را برای جلوگیری از حمله دیگر فرمانروایی ها به این منطقه برپا داشت. این قلعه مرموز بعدها کار کرد امنیتی خود را از دست داد و تبدیل به زندان شد. زندانی که در آثار نویسندگان بزرگی مانند ویکتورهوگو و الکساندردوما به آن اشاره شده است. در این زندان بود که الکساندر دوما، شخصیت کنت مونت کریستو را در ذهن خود پرورش داد. حتی با اینکه شخصیت “کنت” خیالی بود، اما دوما فرار او را به واقعی ترین صورت ممکن ترسیم کرده است. تور قلعه شامل بازدید از تراس قلعه که نمای پانورمایی از شهر مارسی به شما نشان می‌دهد و تماشای فیلمی از تاریخچه قلعه است. می‌توانید از باراندازهای فراترنیته و ریو نو در بندر قدیم، سوار کشتی‌های تفریحی فریول ایف اکسپرس شوید و به جزیره‌ی ایف بروید. این کشتی‌ها با بلیت گران‌تر، شما را به جزیره‌ی فریول هم می‌برند، اما اگر با خانواده یا گروه بیشتر از ١٠ نفر سفر کنید، شامل تخفیف خواهید شد.

قلعه ایف مارسی

طلاتور فرانسه اطلاعات گردشگری فرانسه تور فرانسه مارسی تور مارسی اطلاعات گردشگری مارسی قلعه ایف مارسی

ثبت دیدگاه
اخبار مرتبط
ازمیر

ازمیر

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه است که در کنار دریای بسیار زیبا و دل نواز ” اژه ” قرار گرفته و به دلیل سواحل ماسه ای متعدد در جنوب این شهر و شناخته شدن به عنوان شهری بندری، …
ادامه-مطلب...
حمام رومی

حمام رومی

حمام رومی آنکارا سمبل استقلال آتاتورک و مردم ترک زبان در مبارزات استقلال طلبانه ی آنان است، در قسمت شمالی میدان اولتوس و در خیابان چانکری قرار گرفته است.
ادامه-مطلب...
موزه فرهنگ شناسی ازمیر

موزه فرهنگ شناسی ازمیر

موزه فرهنگ شناسی ازمیر مقابل خانه اپرا در بلوار طلعت پاشا قرار دارد. هر روز غیر از دوشنبه ها باز است در این جا یک مجموعه نفیس از هنرهای دستی مربوط به فرهنگ عامه، همین …
ادامه-مطلب...