فراخوانی فراخوانی ...

مارسی

مارسی

مارسی


مارسی یک شهر بندری است که ضربان فرهنگی کشور فرانسه در آن می تپد. از زمانی که مهاجران یونانی 600 سال قبل از میلاد به این شهر آمدند تا امروز، این شهر میزبان لیت های مختلفی بوده است.

مارسی یک شهر بندری است که ضربان فرهنگی کشور فرانسه در آن می تپد. از زمانی که مهاجران یونانی 600 سال قبل از میلاد به این شهر آمدند تا امروز، این شهر میزبان ملیت های مختلفی بوده است؛ الجزایری ها، یونانی ها، روس ها، ایتالیایی ها و اسپانیایی ها همه در طول تاریخ در این شره گرد هم آمدند و هر کدام از آنها هم در این شهر هنر و فرهنگ شان را به زیبایی تثبیت کرده اند. به همین دلیل به مارسی بندر مهاجران هم می گویند. مارسی دومین شهر بزرگ فرانسه، شهر قایق ها، دوچرخه و کشتی هاست. میراث دریایی به شهر مارسی جنب و جوش خاصی داده است؛ هر روز صبح اجناس تازه رسیده در قایق ها به حراج گذاشته می شود و در امتداد ساحل و جاده های شنی آن مردم با دوچرخه یا پای پیاده از آفتاب ملایم آن لذت می برند.  مارسی مرکز هیجان انگیزترین فستیوال های دنیاست؛ از جشنواره غذاهای جهان گرفته تا فستیوال های فصل، موسیقی، غذاهای لذیذ، طبیعت بکر و تاریخ غنی این شهر باعث شده که در تمام طول سال گردشگران جهان برای دیدن آن بشتابند.  گرچه در سال های پیش شهر مارسی به دزدی، اعتصاب، باندهای قاچاق و بیکاری اش معروف بود اما باید بگوییم که این بندر اکنون دگرگون شده و بسیاری از مشکلات آن بر طرف شده است. اکنون مارسی یک شهر امن با هتل های لوکس، گالری های زیبا، رستوران های شیک و سیستم حمل و نقل مناسب است و به همین دلیل در سال 2013 این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شده است.

مارسی

 

تاریخچه

مارسی پس از پاریس و لیون، پرجمعیت شهر فرانسه است. یافته های باستان شناسی نشان می دهد مارسی از ۳۰ هزار سال پیش سکنه داشته. در اطراف شهر، سنگ نوشته هایی به قدمت ۲۱ تا ۲۹ هزار سال یافت شده که تاییدکننده این ادعاست. مارسی را به عنوان شهر، در سال ۶۰۰ پیش از میلاد یونانی ها بنا نهادند و به آن «ماسالیا» می گفتند. ماسالیا بندری تجاری بود و قدیمی ترین شهر فرانسه است.  این بندر، اولین بندر یونانی در اروپای غربی بود که ابتدا فقط ۱۰۰۰ نفر سکنه داشت. در دوران حکومت رومی ها، این شهر به دست آنها افتاد. این شهر را ۱۵سناتور رومی در اختیار داشتند. با انقراض امپراتوری روم، مارسی در طول چندین قرن حکومت های مختلفی را به خود دید. در قرون هجدهم و نوزدهم، مارسی رو به توسعه نهاد و بندر نظامی فرانسه در دریای مدیترانه شد. از قرن نوزدهم به بعد بود که مارسی بندری صنعتی شد.  با توسعه امپراتوری فرانسه، اهمیت تجاری مارسی بالا رفت و مرکزی برای تجارت دریایی فرانسه با کشورهای شمال آفریقا شد. در همین دوره بناهای باشکوهی در شهر ساخته شد که امروزه از میراث هنری و معماری آنجاست. شهر مارسی در نیمه اول قرن بیستم به گسترش خود ادامه داد و بر رونق اقتصادی اش روز به روز افزوده شد. آلمان ها و ایتالیایی ها در سال ۱۹۴۰ مارسی را بمباران کردند و این شهر از نوامبر ۱۹۴۲ تا اوت ۱۹۴۴ در اشغال آلمان ها بود.

مارسی

 

آب و هوا

هوای مارسی، هوای مطلوب و ملایم مدیترانه ای است. زمستان هایش از ٨-٩ درجه سردتر نمی شوند و تابستان ها همیشه حدود ٢٤-٢٥ درجه است. ولی مارسی شهر بادهای سرد و گرم است. بادهای سردش در زمستان و بادهای گرمش در تابستان خیلی مطلوب نیست.

بهترین زمان سفر

مارسی همیشه خوب است! این شهر هرگز سوت و کور نمی شود. در زمستان هوا به اندازه کافی ملایم است که بتوانید لباس آستین کوتاه بپوشید یا در تراس ناهارتان را میل کنید. در حال یکه در بهار و پاییز مارسی برای وقت گذرانی در فضای آزاد مناسب تر است و شما می توانید از هوای معتدل این شهر بندری برای قدم زدن کنار ساحل استفاده کنید اما در فصل تابستان، مارسی شلوغ تر از همیشه است. در این فصل بسیاری از گردشگران دنیا برای تماشای زیبایی های این شهر بندری به فرانسه می آیند. مارسی در مردادماه به دلیل برگزاری جشن «روز باستیل» یا جشن ملی فرانسه بسیار دیدنی است، این جشن که غالبا دو هفته طول می کشد سراسر شهر را غرق در هیجان و سرگرمی می کند.

راه های دسترسی

فرودگاه پروونس مارسی (Aéroport de Marseille Provence) در کمون مارینیان (Marignane) در 17 کیلومتری شهر مارسی کشور فرانسه قرار دارد و در ارتفاع ۲۱ متری از سطح دریا واقع شده است. شما می توانید از فرودگاه تا شهر را با اتوبوس، تاکسی یا قطار در کمتر از 30 دقیقه طی کنید. خطوط هوایی از سراسر اروپا و خارج از اروپا، به خصوص در فصل تابستان به مقصد مارسی وجود دارد. مارسی مقصد کشتی کروز ها و یک نقطه محبوب در استخدام تور قایق بادبانی از Riviera فرانسه است. شما همچنین می توانید به این شهر توسط کشتی کروز و یا با قایق بادبانی لوکس سفر کنید. ایستگاه اصلی راه آهن شهر، «سنت شارل» نام دارد. از این ایستگاه با قطار می توانید به شهرهای معروف و بزرگ تولون، نیس، مون پلیه تولوز، بوردو و نانت سفر کنید.  سنت شارل، یکی از ترمینال های مهم باربری در فرانسه را هم دارد. فاصله مارسی تا پاریس ۷۵۰ کیلومتر است که قطارهای تندرو در ۳ ساعت شما را به پایتخت فرانسه می رسانند.  شهر مارسی قطارهای مستقیم به شهرهای بروکسل بلژیک و ژنو و سوئیس دارد.

حمل و نقل داخلی

هزینه ی تاکسی برای هر مسیر در داخل شهر بین ۲۲ تا ۴۵ یورو است. بلیط های اتوبوس و مترو را می توانید از کافه ها، ایستگاه ها و یا داخل خود اتوبوس تهیه کنید. برای صرفه جویی در هزینه ها می توانید بلیط های دوسفره با قیمت ۳ یورو یا ده سفره با قیمت ۱۳.۴۰ یورو تهیه کنید. بلیط های اعتباری یک روزه، ۵.۲۰ یورو قیمت دارند. مواظب راننده تاکسی های رِند مارسی باشید که گاهی کرایه را تا دو برابر بیشتر می گیرند. اگر فکر کردید راننده دارد سرتان کلاه می گذارد، شماره ی راننده تاکسی را که معمولاً روی شیشه ی عقب ماشین زده اند بردارید و به دفتر گردشگری بروید. وکیل های آن جا هم می توانند کمک کنند پولتان را پس بگیرید و هم درس عبرتی به راننده می دهند. مارسی دارای مسیرهایی برای دوچرخه سواری است، در سفر به این شهر می توانید دوچرخه کرایه کنید و به گشت و گذار در مرکز شهر بپردازید و راحت به تماشای جاذبه های گردشگری مارسی بروید. با اینکه فرانسه یکی از کانون های دوچرخه سواری حرفه ای می باشد؛ اما شمار کسانی هم که به طور تفریحی و گردشی دوچرخه سواری می کنند، بسیار زیاد است. 

اقامت

مارسی سال 2013 پایتخت فرهنگی اروپا شد و سرمایه گذاری های عظیمی برای ساخت هتل های لوکس و مسافرخانه های مناسب در شهر صورت گرفت. بسیاری از مشهورترین معماران جهان به این شهر آمدند تا مارسی را زیباتر کنند. «بندرگاه قدیمی» بهترین نقطه شهر برای گشت و گذار و تفریح های آبی است اما از سوی دیگر گران ترین و زیباترین هتل های شهر هم در همین منطقه قرار دارند. اگر مایلید پنجره اتاق تان رو به دریا باشد و صبح ها با صدای مرغان دریایی از خواب بیدار شوید باید حسابی ولخرجی کنید اما نگران نباشید مارسی برای هر گردشگری با هر بودجه ای جای مناسبی است. اگر طاقت شلوغی های مارسی را ندارید، می توانید با 30 کیلومتر دور شدن از این شهر، به شهر «اکس آن پروانس» بروید؛ شهر تاریخی و زیبایی که هتلهای لوکس آن در تمام دنیا مشهور است. هتل «ویلا گالیسی» مکانی است که تاریخ و طبیعت را به هم پیوسته و یکی از زیباترین تجارب سفر را برای گردشگران ثروتمند رقم می زند. اگر شما طرفدار اقامت در یک هتل ییلاقی با معماری و دکوراسیون نفس گیر هستید، این هتل بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. باغ فلورانس، استخر لوکس، اتاق های مجلل و استراحت در فضای سبز اختصاصی به همراه غذاهای سنتی فرانسه شما را در این هتل غافل گیر خواهد کرد. قیمت اتاق های این هتل لوکس از 203 یورو به بالاست.

مارسی

 

خورد و خوراک

در مارسی هم مانند سایر شهرهای فرانسه، غذا خوردن در رستوران بسیار گران تمام می شود.رستوران های مارسی جزو بهترین و هیجان انگیزترین رستوران های فرانسه هستند، جایی که شما غذاهای متنوع مدیترانه ای را تجربه خواهید کرد. مهم نیست در این شهر پیتزا سفارش دهید یا ماهی چون در هر حال دست پخت آشپزهای این شهر شما را شگفت زده خواهد کرد. رستوران های تونسی، آفریقایی، ایتالیایی، اسپانیایی و یونانی پا به پای رستوران های فرانسوی در مارسی فعالیت می کنند . در گوشه و کنار شهر، مغازه های متعدد فروش انواع پنیرهای فرانسوی، نان و محصولات پروتئینی وجود دارد. هزینه ی خرید مواد خوراکی مورد نیاز برای یک هفته در حدود ۴۵ یورو می شود. ساندویچ های آماده و فست فود نیز ۴ تا ۷ یورو قیمت دارند. در صورتی که بخواهید یک وعده شام را در رستورانی خوب غذا بخورید، باید بابت غذا و نوشیدنی ۲۷ یورو بپردازید. به طور کلی، هزینه ی خورد و خوراک در این شهر، نسبت به سایر شهرهای فرانسه بیشتر است. پس اگر می خواهید سفری کم هزینه داشته باشید، به هزینه های خورد و خوراکتان دقت کنید. درست کردن غذای حاضری و ترتیب دادن گشت و گذاری چند ساعته در پارک، در فرانسه بسیار رایج است.

مارسی

 

غذاهای محلی

معروف ترین غذای مارسی بشقاب «بوی یابس» است که در دو ظرف سرو می شود: سوپ ماهی و خود ماهی. تعداد و نوع ماهی این بشقاب غذایی ممکن است با توجه به آشپز هر رستورانی متفاوت باشد. پس اگر مایلید طعم حقیقی آن را بچشید بهتر است در یکی از رستوران های لوکس شهر این غذا را سفارش دهید. با قدم زدن در بازار محلی مارسی بوی ماهی های تازه صید شده به مشام میرسد که در سبد آشپزان قرار می گیرند تا سوپ ماهی خوشمزه ای از آنها تهیه شود. البته انواع غذاهای دیگر فرانسوی مانند نان های باگت مخصوصشان و غذاهای آفریقایی و تونسی به وفور یافت می شود. بیسکویت های قایقی شکل با طعم پرتقالی به نام ناوتز هم یکی از میان وعده های شهر مارسی است.

مارسی

 

مراکز خرید

اگر از گشت و گذار در مراکز مدرن لذت می برید، مرکز خرید بورس (Centre Bourse)، مرکز خرید گرند لیتورال، مرکز خرید ولنتاین (Centre Commercial Valentine)، مرکز خرید سفورا (Sephora) ، مرکز خرید تراسس  (Les Terrasses du Port)، مرکز خرید ژولیت  (Les Docks de la Joliette)، مرکز خرید کرفور مارسی (Carrefour Marseille Le Merlan)، مرکز خرید گرند وی (Grand V)و گالری لافایت مارسی بهترین مراکز خرید شهر هستند. اگر از خرید جواهرات و پوشاک خاص لذت می برید، حتما سری به فروشگاه دوست داشتنی ترویس فنترس بزنید. یکی از بهترین تفریحات در این شهر، رفتن به بازارهای محلی در تابستان است. توی این بازارها می توانید، صنایع دستی و خوراکی های لذیذی پیدا کنید.

مارسی

 

سوغات

مجسمه تخت کریسمس، صابون مارسی، هدیه های دریایی، ژاکت و لباس های دریایی و پارچه های رنگارنگ پروونس از جمله سوغاتی های این شهرند.

مارسی

اطلاعات گردشگری اطلاعات گردشگری مارسی تور مارسی مارسی تور فرانسه اطلاعات گردشگری فرانسه فرانسه سفر به مارسی سفر به فرانسه طلاتور مکان های دیدنی مارسی مکان های دیدنی فرانسه دیدنی های فرانسه تور اروپا

ثبت دیدگاه
اخبار مرتبط
بدروم |ساحل زیبای دریای اژه

بدروم |ساحل زیبای دریای اژه

بدروم (Bodrum) یکی از شهرهای استان موغله در جنوب غربی ترکیه است که در کنار ساحل دریای اژه از مراکز بسیار دیدنی و توریستی با معماری فوق العاده خاص به سبک مصری در کنار قلعه …
ادامه-مطلب...
برزیل سرزمین قهوه

برزیل سرزمین قهوه

برزیل بزرگ ترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی است و پایتخت آن برازیلیا است. برزیل که منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می گیرد.
ادامه-مطلب...
همه چیز در مورد اتوبوس گردشگری تهران

همه چیز در مورد اتوبوس گردشگری تهران

۱۰ ماه پیش وارد گمرک ایران شد، تقریبا سه ماه آنجا خاک خورد تا مجوز ورود به کشور را دریافت کند. چندماه هم طول کشید تا وزارت صنعت تاییدیه فنی را صادر کند و حالا کار، دست …
ادامه-مطلب...