فراخوانی فراخوانی ...
کلیسای سنت مارک

کلیسای سنت مارک


در معماری کلیسای سنت مارک طیف گسترده ای از ادغام آثار هنری دوران باستان و قرون وسطی دیده می شود. معماری این کلیسا از بهترین نمونه های معماری بیزانس در جهان است و به خاطر طراحی مجلل و موزاییک های طلا که در آن به کار رفته به کلیسای طلا معروف است.

در معماری کلیسای سنت مارک طیف گسترده ای از ادغام آثار هنری دوران باستان و قرون وسطی دیده می شود. معماری این کلیسا از بهترین نمونه های معماری بیزانس در جهان است و به خاطر طراحی مجلل و موزاییک های طلا که در آن به کار رفته به کلیسای طلا معروف است. خارج کلیسا کاملا مزین است و در طول قرن ها به آن اضافه شده است. داخل کلیسا در یک الگوی هندسی با طرح حیوانات مرتب شده و روی دیوار های آن داستان مریم باکره، سنت پیتر، سنت کلمنت، سنت جان مبلغ و ... نقاشی شده است.

کلیسای سنت مارک

کلیسای سنت مارک

برج ناقوس کلیسای سنت مارک ونیز را می توان سمبل ونیز برشمرد. معماری این بنا درعین سادگی، بسیار زیباست و الهام بخش برخی از بهترین ساختمان ها در سراسر اروپا و آمریکا در قرن های بعدی شد. برج ناقوس کلیسای سنت مارک دارای حدود نود ونه متر ارتفاع می باشد. بالای این برج، مناره مخروطی شکل تعبیه شده است که به عنوان فانوس دریایی حمل و نقل شهر ونیز استفاده می شود. پیشینه این مناره به قرن دوازده میلادی می رسد. این برج ابتدا برج دیده بان بوده است و اوایل قرن شانزده میلادی مورد اصلاح و بازسازی قرار گرفت. به طور مثال، قسمت بالای برج ناقوس کلیسا به صورت مخروط نوک تیز ساخته و مس اندود شد و مجسمه فرشته جبرئیل بعدها بر آن نصب شد.این مکان از آجرهای سنگی ساده که بسیار منظم و زیبا در کنار هم چیده شده اند، متشکل شده است. مناره کلیسای سنت مارک، تنها برج ناقوسی ونیز با پنج زنگ مجزا میباشد. برای بالا رفتن از این برج باید از آسانسور استفاده کرد که به اتاق زیر شیروانی می رسد. در این اتاق پنج ناقوس کار میکنند.هر کدام از این زنگ ها برای اهداف و منظورهای مختلف در نظر گرفته شده است. ناقوس اصلی و بزرگ برای اعلام شروع و پایان یک روز کاری و زنگ دوم، برای شروع یک ساعت جدید، زنگ سوم برای فراخوانی سناتورهای ونیزی به کاخ پادشاه به صدا در می آید و زنگ چهارم نیز در در طول تاریخ هنگام اعدام یک زندانی نواخته شد.

کلیسای سنت مارک

تور سنت مارک کلیسای سنت مارک اطلاعات گردشگری ونیز تور ونیز ونیز اطلاعات گردشگری ایتالیا تور ایتالیا ایتالیا سفر به ایتالیا تور اروپا طلاتور کلیساهای ایتالیا کلیسا سفر به ونیز اروپا

ثبت دیدگاه
اخبار مرتبط
تفلیس

تفلیس

ادامه-مطلب...
قلعه رومی

قلعه رومی

این قلعه دارای یک برج به ارتفاع ۱۴ متر است که در بالای بندرگاه قدیمی ساخته شده است.قلعه رومی در قرن دوم ساخته شده و هیچ کس از دلیل اصلی ساخت آن چیزی نمی داند.
ادامه-مطلب...
دروازه براندنبورگ | نمادی برای برلین متحد

دروازه براندنبورگ | نمادی برای برلین متحد

دروازه براندنبورگ یکی از دیدنی های برلین آلمان، اکنون به نماد ملی و سمبلی برای وحدت دو آلمان شرقی و غربی سابق تبدیل شده است.
ادامه-مطلب...