فراخوانی فراخوانی ...
باغ یو

باغ یو


باغ یو (یو یوان) شانگهای در بخش مرکزی شهر شانگهای واقع شده است، این باغ یکی از دیدنی ترین مکان های شانگهای است. در اطراف این باغ بازارچه های مختلف صنایع دستی چین وجود دارند که شما را به گشت و گزاری چند ساعته در درون خود مجبور می کند.

باغ یو (یو یوان) شانگهای  در بخش مرکزی شهر شانگهای واقع شده است، این باغ یکی از دیدنی ترین مکان های شانگهای است. در اطراف این باغ بازارچه های مختلف صنایع دستی چین وجود دارند که شما را به گشت و گزاری چند ساعته در درون خود مجبور می کند. یادتان باشد که برای خرید هر چیزی در این بازار چانه زدن را فراموش نکنید وگر نه ممکن است به سختی از خریدتان پشیمان شوید.

باغ یو

حکایت ساخته شدن این باغ هم شنیدنی است، در گذشته دور، تنها اعیان و اشراف چینی توانایی تحصیل داشته اند، پدر و مادری فقیر با سخت کوشی فراوان پسر کوچکشان را به مدرسه می فرستند، این پسر بچه کوشا، به خوبی از پس تحصیل علم و دانش بر می آید، به گونه ای که به مقامی ارشد نزد امپراتور وقت دست می یابد. بعد تر برای قدردانی از پدر خود این خانه را به سبک و سیاق خانه های اشرافی آن زمان برای پدرش مهیا می کند، اما پدر پیر در راه رسیدن به این خانه جان خود را از دست می دهد و هرگز زیبایی محسور کننده این باغ نسیب چشمان پیرش نمی شود.

باغ یو  

باغ یو از قرن 18 تا به حال این مجموعه با دیوارهای سنتی قرمز رنگ خود کم کم به مکانی تبدیل شد که مردم در آن جمع شده و کی گنگ ( نوعی ورزش بومی ) تمرین می کردند. به مرور گردشگران نیز به آن قدم گذاشتند ولی جذابیت باغ سلطنتی پکن را برایشان نداشت. باغ یو قسمتی از گذشته شانگهای است و یکی از معدود چشم اندازهای قدیمی باقیمانده در شهر است. در سال 1559 تصمیم به بازسازی این باغ گرفته شد و 19 سال بازسازی آن زمان برد و نهایتا بعد از اتمام آن به عنوان بهترین باغ جنوب شرقی چین جایزه بین المللی گرفت. در اواسط قرن 18 یک تیم کوچک شمشیربازی از آن به عنوان مکان گردهمایی های خود استفاده می کرد. و از همان جا بود که بعضی تحرکات علیه سفارت فرانسه آغاز شد و این خود دلیلی بود تا در اولین جنگ تریاک فرانسه این باغ را تخریب کند ولی بعدها مجددا بازسازی شد. مسیرهای پیاده روی این پارک طوری طراحی شده که شما از روی پل های سنگی عبور کرده و برکه های پر از ماهی های کپور، گیاهان بامبو و صخره های زیبا را مشاهده می کنید. داخل پارک یک سالن اپرای قدیمی، یک موزه و نمایشگاهی از نقاشی ها و خطاطی های قدیمی چین وجود دارد. این نمایشگاه از سال 2003 تاسیس شده است.

باغ یو

اطلاعات گردشگری سفر به چین سفر به شانگهای چین آسیا تور چین اطلاعات گردشگری چین تور شانگهای اطلاعات گردشگری شانگهای شانگهای  تور مکان های دیدنی چین مکان های دیدنی شانگهای طلا تور طلاتور تور آسیا شرق آسیا باغ یو

ثبت دیدگاه
اخبار مرتبط
موزه قاجار

موزه قاجار

ادامه-مطلب...
شهر اولد کبک کانادا

شهر اولد کبک کانادا

اولد کبک یک منطقه تاریخی در استان کبک کانادا است. این جایی است که کاوشگر فرانسوی ساموئل دو چاپلین، در سال ۱۶۰۸ سنت لوئیس فورت را تاسیس کرد.
ادامه-مطلب...
ساحل آدابوغازی بدروم

ساحل آدابوغازی بدروم

قدم زدن در سواحل بدروم، از خاطره انگیزترین لحظات تور ترکیه خواهد بود. آرامش و امکانات موجود در پلاژهای بدروم، یکی از مهم ترین تفریحات بدروم است.
ادامه-مطلب...