فراخوانی فراخوانی ...
موزه رویال تورنتو

موزه رویال تورنتو


این موزه سلطنتی یکی از مکان های دیدنی تورنتو می باشد که همه ساله بسیاری از گردشگران تور کانادا را به سمت خود جذب می کند.

این موزه سلطنتی یکی از مکان های دیدنی تورنتو می باشد که همه ساله بسیاری از گردشگران تور کانادا را به سمت خود جذب می کند. موزه رویال اونتاریو ‏Royal Ontario Museum‏ که به ‏ROM‏ نیز معروف است یکی از اولین موزه های کانادا می باشد که ‏مجموعه ای فوق العاده از نمایشگاه های بزرگ جهان را در خود جای داده است.

موزه رویال تورنتو

این موزه پنجمین موزه ی بزرگ آمریکای شمالی است. در این موزه بیش از شش میلیون اثر هنری و طبیعی در چهل گالری نگهداری می شود . موزه ی سلطنتی انتاریو ، بزرگترین موزه در کاناداست و مجموغه های نفیس آن، مانند اسکلت دایناسورها، آثاری از شرق نزدیک، آثار هنری آفریقا و آسیای شرقی، آثار تاریخی اروپا و آثار هنری کانادا بسیار دیدنی هستند .همچنین آثاری از ایران نیز در آن به چشم می خورد. بیشترین بخش آثار ایرانی در موزه سلطنتی اونتاریو به سفال اختصاص دارد. این آثار سفالین اغلب در کاشان و کرمان شکل گرفته‌اند و توجه پژوهشگران سفال را هم به خود جلب کرده‌اند. در سال ٢٠١٣ میلادی کتاب نفیسی نیز درباره این آثار توسط انتشارات بریل در هلند با همکاری موزه سلطنتی اونتاریو به زبان انگلیسی به چاپ رسیده است. ساختمان این موزه نیز زیبایی قابل توجهی دارد و طراحی اولیه ی آن به سبک نئورومانس توسط فرانک دارلینگ و جان پیرسون انجام شده و به تدریچ، همگام با افزایش آثار هنری موزه، ساختمان آن نیز بازسازی و بزرگتر شده است.

موزه رویال تورنتو

اطلاعات گردشگری موزه رویال تورنتو اطلاعات گردشگری تورنتو تور تورنتو تورنتو اطلاعات گردشگری کانادا تور کانادا کانادا موزه طلاتور طلا تور تور موزه رویال

ثبت دیدگاه
اخبار مرتبط
موزه لوور

موزه لوور

در سال 1739 میلادی تاسیس شده است و یکی از پربازدیدترین موزه های فرهنگی جهان است. بیشتر آثاری که در موزه لوور نمایش داده می شود در زمینه فرهنگ، تاریخ و هنر است.
ادامه-مطلب...
روستای فیلبند

روستای فیلبند

ادامه-مطلب...
جاذبه های گردشگری ماداگاسکار

جاذبه های گردشگری ماداگاسکار

ادامه-مطلب...