فراخوانی فراخوانی ...
پارک گوئل بارسلون

پارک گوئل بارسلون


پارک بزرگی به نام پارک گوئل روی تپه «ال کارمل» که طراحش گائودیِ معروف است، قرار دارد و طی سال های ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۴ ساخته شده است.

پارک بزرگی به نام پارک گوئل روی تپه‌ «ال کارمل» که طراحش گائودیِ معروف است، قرار دارد و طی سال‌های ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۴ ساخته شده است. تزئینات فراوان و سازه‌های معماریِ گائودی، پارک گوئل را تبدیل به موزه‌ای از آثار او کرده؛ این پارک جادویی پر از مجسمه‌ها، پیکره‌های عجیب و جالب و کاشی‌کاری‌های خیره‌کننده است. در ورودی پارک اژدهایی از جنس موزاییک قرار گرفته که از کارهای معروف گائودی است. مسیرهای پیاده‌روی با تخته‌سنگ‌ها و ستون‌هایی که انگار از زمین مثل درخت بیرون زده‌اند، تزیین شده و سازه‌هایی با طراحی‌های عجیب در آن به یادگار مانده. گوئل جزء میراث جهانی یونسکو است و دیدنی‌های آن تمام‌نشدنی‌اند. ساختمان بزرگی هم بالای پارک ساخته شده که از تراس آن می‌توان شهر را دید. از سال ۲۰۱۳ شهرداری بارسلونا پارک را به دوبخش رایگان و پولی تقسیم کرده که برای ورود به بخش دوم باید بلیط تهیه کنید.  از متروی «لِسِپز» یا «والکارکا» می‌توانید به پارک برسید. اگر نمی‌خواهید پیاده از تپه بالا بروید از اتوبوس شماره‌ ۲۴ استفاده کنید.

پارک گوئل بارسلون

اطلاعات گردشگری تور بارسلونا بارسلونا تور اسپانیا اسپانیا پارک گوئل طلاتور طلا تور اطلاعات گردشگری بارسلونا اطلاعات گردشگری اسپانیا تور پارک گوئل بارسلون

ثبت دیدگاه
اخبار مرتبط
معبد بهشت

معبد بهشت

معبد بهشت که در جنوبی ترین قسمت پکن ساخته شده، بیش از 500 سال قدمت دارد. معبد بهشت در دوران امپراطوری سلسله های مینگ و چینگ و به منظور پرستش آسمان ساخته شد.
ادامه-مطلب...
موزه قاجار

موزه قاجار

ادامه-مطلب...
شام آخر لئوناردو داوینچی

شام آخر لئوناردو داوینچی

شام آخر لئوناردو داوینچی یکی از دیدنیهای میلان ایتالیا از جاذبه های منحصر به فرد میلان است. نقاشی شام آخر لئوناردو داوینچی، همان نقاشی است که مسیح و حواریون را نشان …
ادامه-مطلب...