فراخوانی فراخوانی ...
پارک رتیرو

پارک رتیرو


پارک رتیرو با نام های ژاردنیس دل بوئن رتیرو و همچنین با نام بوئن رتیرو نیز شناخته می شود. این پارک در شهر مادرید، پایتخت کشور اسپانیا واقع شده است.

پارک رتیرو با نام های ژاردنیس دل بوئن رتیرو و همچنین با نام بوئن رتیرو نیز شناخته می شود. این پارک در شهر مادرید، پایتخت کشور اسپانیا واقع شده است. این پارک از جمله جاذبه های شهر مادرید به شمار می رود و سالانه افراد بسیاری از آن بازدید می کنند. این پارک را «ریه» مادرید نیز می نامند. زیرا با درخت ها و گل های زیاد، تاثیر مثبتی در آب و هوای این شهر دارد. بهترین ورودی پارک رتیرو، درب شمالی آن است. در ورودی شمالی پارک، دریاچه مصنوعی بزرگی وجود دارد که بسیار زیباست. در قسمت شمالی این دریاچه یک بنای یادبود برای پادشاه آلفانسو XII وجود دارد. در وسط این بنا یک ستون به طرح رومی ساخته شده است. در بالای این ستون نیز مجسمه ای از پادشاه قرار داده شده است. هنگام ورود به باغ، این بنا و مجسمه نمای بسیار زیبایی به پارک بخشیده اند. باغ رز نیز از دیگر زیبایی های این پارک به شمار می رود. این بخش پر از طاق های فلزی است که انواع مختلف گل های رز از آن بالا رفته اند و نمای زیبایی به مسیر بخشیده اند. در نزدیکی گل های رز، مجسمه ای از یک فرشته با نام El Angel Caído به معنای سقوط فرشته وجود دارد. این مجسمه نماد پایین آمدن «لوسیفر» از بهشت است. از دیگر جاذبه های این پارک باید به موسئو دل اجرسیتو (Museo del Ejército) و کاسون دل بوئن (Casón del Buen Retiro) اشاره کرد. این کان ها در کاخ داخل پارک رتیرو قرار دارند که در واقع موزه ای از نقاشی های قرن های 19 و 20 میلادی است. این نقاشی ها به هنرمندانی همچون کِیسون و دیگر نقاش های اسپانیایی تعلق دارند. در پارک رتیرو، انواع نمایشگاه ها و کارگاه های مختلف برگزار می شوند. از جمله آنها می توان به نمایشگاه گل و گیاه یا نمایشگاه های بین المللی و کنفرانس های جهانی اشاره کرد. نمایشگاه کتاب نیز از دیگر نمایشگاه هایی است که در پارک زیبای رتیرو برگزار می شود.

پارک رتیرو

 

قدمت پارک رتیرو، به 400 سال پیش به سال 1620 میلادی بر می گردد. این پارک را «گسپر د گزمان» به پادشاه فیلیپ IV هدیه کرد. هدف از این هدیه این بود که در زمین این پارک قصری زیبا بنا بشود. بنابراین قصر «رومن نوبل» در این محل بنا شده است. رتیروپارک مادرید در دهه 30 قرن هفدهم ساخته شد. مورخان دربار خانواده سلطنتی اسپانیا، سال دقیق تاسیس این پارک را 1632 میلادی ذکر کرده اند. اما از رتیروی سلطنتی مادرید تا معروف ترین پارک اسپانیایی، 236 سال فاصله وجود داشت. فضای رتیروپارک مادرید، تا سال 1868 میلادی، در کنار بناهای مهمی چون موزه پرادو و ایستگاه قطار آتوچا، جزو اموال خانواده  سلطنتی بود. اما بعد از این سال، برای اولین بار به پارکی عمومی تبدیل شد. باغ ها و دریاچه مصنوعی پارک رتیرو معروف هستند. تئاتر خیابانی آخر هفته های رتیرو نیز در اسپانیا شهره عام و خاص است؛ ضمن اینکه نباید شاه بلوط های این پارک را فراموش کرد. پارک رتیرو در نزدیکی میدان سول، میدان مرکزی مادرید قرار دارد.

اطلاعات گردشگری پارک رتیرو تور مادرید مادرید تور اسپانیا اسپانیا تور اروپا طلاتور طلا تور اطلاعات گردشکری مادرید اطلاعات گردشگری اسپانیا تور اروپا

ثبت دیدگاه
اخبار مرتبط
فواره جادویی

فواره جادویی

در سفر به بارسلون اسپانیا یکی از جاذبه های دیدنی که گردشگران را جذب می کند تماشای رقص نور و آب در چشمه ی سحر آمیز است.
ادامه-مطلب...
سن پترزبورگ

سن پترزبورگ

سن پترزبورگ شهر 300 ساله رویای پتر کبیر، بدون شک یکی از زیباترین شهرهای دنیاست، که در آن بزر گترین موزه ها، زیباترین کلیساها و مهم ترین جشن های هنری و فرهنگی جهان را می …
ادامه-مطلب...
پل طبیعت

پل طبیعت

پل طبیعت اولین پل صرفا پیاده رو در ایران می باشد که بوستان آب و آتش و پارک جنگلی طالقانی را به یکدیگر متصل می کند.
ادامه-مطلب...