فراخوانی فراخوانی ...
موزه پرادو

موزه پرادو


موزه پرادو یکی از بهترین و قدیمی ترین موزه های کشور اسپانیاست و در شهر مادرید واقع شده است. این موزه مملو از آثار متنوع همچون نقاشی، طراحی، مجسمه سازی، سکه ، مدال و … است.

موزه پرادو یکی از بهترین و قدیمی ترین موزه های کشور اسپانیاست و در شهر مادرید واقع شده است. این موزه مملو از آثار متنوع همچون نقاشی، طراحی، مجسمه سازی، سکه، مدال و … است. همه این آثار و خود بنای موزه آن را به یکی از شاهکارهای دیدنی کشور اسپانیا بدل کرده اند و در واقع میراث فرهنگی اسپانیا به شمار می رود. موزه پرادو در سال ۱۸۱۹ میلادی ساخته شده است. این موزه در زمان حکومت «چارلز سوم» طراحی و تاسیس شده است. این موزه زیر مجسمه «خوآن د ویلانوا» ساخته شد. تا سال ۱۸۶۸ میلادی ساختمان موزه به عنوان موزه استفاده نمی شد. ابتدا این بنا به منظور افزایش حس شهرنشینی در این محل تاسیس شد. اما بعدها به عنوان موزه «دل پرادو» انتخاب شد. بعدها بخش های بسیاری به ساختمان اضافه شد. این بخش ها برای نگهداری مجسمه ها و نقاشی های ساخته شدند. در ضمن، زیرزمینی نیز برای اتصال و ارتباط بخش های مختلف موزه در آن ساخته شد. این زیرزمین توسط «رافائل مونئو» طراحی شده است. در طول جنگ در اسپانیا بسیاری از آثار نقاشی از این موزه برداشته شدند و هرگز به آنجا بازگردانده نشدند. موزه پرادو شامل بیش از ۵ هزار آثار نقاشی و طراحی، ۲ هزار اثر چاپی، یکهزار سکه و مدال است. این موزه مجموعا سه طبقه دارد که همه آثار در آنها به نمایش گذاشته شده اند. موزه پرادو همچنین، تعدادی از مشهورترین مجسمه های جهان را در خود جای داده است. بیش از ۲ هزار اثر هنری طبیعی نیز در پرادو وجود دارند. آثار نقاشی بسیاری در این موزه وجود دارند که به دلیل نبودن فضای کافی فقط یکهزار و ۳۰۰ اثر از ۷ هزار و ۸۰۰ اثر به معرض نمایش گذاشته شده اند. موزه پرادو، شامل انواع نقاشی ها از قرن ۱۱ تا ۱۹ میلادی است. در این موزه محلی نیز برای عبادت «سن بادیلیو د برلانگا» وجود دارد. در موزه پرادو آثاری از دیهگو ولزکوئز، فرانسیسکو گویا، ال گرکو و بسیاری دیگر از هنرمندان مشهور وجود دارد. بسیاری از کارهای مشهور Annuntiation اثر «فرا آنجلیکو»، پایین آمدن مسیح از صلیب اثر «راگییر وان در ویدن»، ترینیتی مقدس اثر «ال گردکو» و تسلیم Breda اثر دیهگو ولزکوئز در موزه پرادو نگهداری می شوند. همه آثار موجود در این موزه بسیار زیبا و چشمگیر هستند و به سادگی و بی تفاوت نمی توان از کنار آنها عبور کرد.

موزه پرادو

 

موزه پرادو، در محله «پاسئو دل پرادو» در مادرید، پایتخت کشور اسپانیا واقع شده است. پرادو از جمله جاذبه های این شهر بزرگ است و سالالنه افراد بسیار را به سمت این شهر می کشاند. در این موزه انواع آثار هنری و تاریخی وجود دارند و بازدیدکننده ها از دیدن آنها هیجان زده می شوند. زمان بازدید از این موزه بر اساس روزها و ماه های سال متغیر است. به طور مثال، باید گفت در همه روزهای سال باز است و در روزهایی همچون اول ژانویه، جمعه مقدس (نیک)، اول نوامبر و ۲۵ دسامبر تعطیل است. در طول سال دو ساعت بازدید متفاوت دارد. شیفت اول از اول ژانویه شروع می شود و تا ۲۴ دسامبر ادامه دارد. در این فاصله، موزه از ساعت ۹ تا ۷ بعدازظهر هر رزوز به غیر از یکشنبه ها که فقط تا ۴ بعدازظهر باز است. شیفت کاری دوم از ۲۵ تا ۳۱ دسامبر است که بین ساعت های ۹ تا ۴ بعداظهر باز است. ورودی این موزه برای بزرگسالان و کودکان یک مبلغ ثابت است. البته برای افراد زیر ۱۷ سال و بزرگ تر از ۶۵ سال تخفیف داده می شود. خط های مختلف اتوبوس همچون خطوط ۱۰، ۹، ۱۴ و ۲۷ گردشگران را به این موزه می رسانند.

اطلاعات گردشگری تور مادرید مادرید تور اسپانیا اسپانیا موزه های مادرید سفر به اسپانیا موزه موزه های اسپانیا طلاتور طلا تور اطلاعات گردشکری مادرید اطلاعات گردشگری اسپانیا تور موزه پرادو

ثبت دیدگاه
اخبار مرتبط
اسپانیا

اسپانیا

اسپانیا از جمله کشورهای زیبای اروپایی است که سالانه گردشگران بی شماری را به سوی خود می کشاند. مرکز این کشور مادرید است که پر جمعیت ترین شهر آن نیز به شمار می رود.
ادامه-مطلب...
کاروانسرای سعدالسلطنه

کاروانسرای سعدالسلطنه

ادامه-مطلب...
پارک آبی آدالند کوش آداسی

پارک آبی آدالند کوش آداسی

پارک آبی آدالند کوش آداسی از جالب ترین مراکز تفریحی کوش آداسی است ، این تفریح شامل ماجراجویی های سرگرم کننده در آب است.
ادامه-مطلب...