فراخوانی فراخوانی ...
میدان پلازا مایور

میدان پلازا مایور


میدان پلازا مایور (Plaza Mayor) یکی از شلوغ ترین و محبوب ترین میدان های شهر مادرید است که یک میدان بزرگ با طراحی متقارن می باشد و توسط ساختمان های آجر قرمز زیبا محصور شده است.

 

میدان پلازا مایور (Plaza Mayor) یکی از شلوغ ترین و محبوب ترین میدان های شهر مادرید است که یک میدان بزرگ با طراحی متقارن می باشد و توسط ساختمان های آجر قرمز زیبا محصور شده است. این میدان یکی از زیبا ترین میدان ها در اروپا است. دور تا دور این میدان معروف و وسیع رو ساختمان هایی قدیمی به سبک معماری گوتیک با رستوران ها، کافه ها و مغازه ها پر کرده. ساخت پلازا مایور در قرن هفده و به دستور پادشاه فیلیپ سوم آغاز شد و امروز با حضور مجسمه ی فیلیپ سوم در وسط میدان، محل اصلی جشنواره ها و گردهمایی های مردم مادرید به حساب می آید.

میدان پلازا مایور

میدان پلازا مایور

اطلاعات گردشگری تور مادرید مادرید تور اسپانیا اسپانیا میدان پلازامایور طلاتور طلا تور اطلاعات گردشکری مادرید اطلاعات گردشگری اسپانیا تور میدان پلازا مایور

ثبت دیدگاه
اخبار مرتبط
پارک گوئل بارسلون

پارک گوئل بارسلون

پارک بزرگی به نام پارک گوئل روی تپه «ال کارمل» که طراحش گائودیِ معروف است، قرار دارد و طی سال های ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۴ ساخته شده است.
ادامه-مطلب...
آنتالیا | شهری زیبا با سواحل رویایی

آنتالیا | شهری زیبا با سواحل رویایی

آنتالیا بزرگترین خط ساحلی ترکیه در ساحل دریای مدیترانه را دارد. از Gazipasa شروع می شود و به Kalkan می رسد و یکی از مراکز توریستی- تفریحی ساحلی ترکیه است.
ادامه-مطلب...
مسجد کبود

مسجد کبود

مسجد کبود ، فیروزه جهان اسلام، از شاهکارهای هنر و معماری دوران پس از اسلام ایران است که به دستور ابومظفر جهانشاه قراقویونلو بنا شده است. این مسجد با کاشی های معرق …
ادامه-مطلب...