فراخوانی فراخوانی ...
بازار کمرالتی و مسجد حصار

بازار کمرالتی و مسجد حصار


بازار کمرالتی ازمیر شامل بازار قدیمی شهر و بناهایی همچون مسجد تاریخی حصار با ۴۰۰ سال قدمت است. بازار کمرالتی بازاری تاریخی و مشهور در ازمیر ترکیه است که می توان ساعت ها در آن به گشت و گذار پرداخت و فرهنگ عمومی ازمیر و ترکیه را مشاهده نمود.

بازار کمرالتی ازمیر شامل بازار قدیمی شهر و بناهایی همچون مسجد تاریخی حصار با ۴۰۰ سال قدمت است. بازار کمرالتی بازاری تاریخی و مشهور در ازمیر ترکیه است که می‌توان ساعت‌ها در آن به گشت و گذار پرداخت و فرهنگ عمومی ازمیر و ترکیه را مشاهده نمود. این بازار که آنرا قلب ازمیر می‌دانند و خرید و فروش وسایل چرمی و زیورآلات و البسه در آن بسیار رواج دارد، بصورت خیابانی کم عرض ساخته شده که هر دو سمت خیابان پر از بوتیک و مغازه و خرده فروشی است. بزرگترین مسجد شهر یعنی مسجد حصار نیز در این بازار قرار دارد. (نمونه ای آشنا از سبک شهرسازی اسلامی در بسیاری از شهرهای مسلمان‌ نشین که مساجد بزرگی در میانه بازار برپا می‌گردید.) این مسجد در قرن شانزدهم میلادی بنا گردیده است. گنبد و دیوارهای مسجد پر از نقش و نگارهای اسلامی دوره‌ی عثمانی است. یک گنبد مرکزی و بزرگ و ۸ ستون به همراه سه گنبد کوچکتر از شاخصه‌های اصلی معماری این بنا هستند.

بازار کمرالتی و مسجد حصار

اطلاعات گردشگری بازار کمرالتی و مسجد حصار بازار کمرالتی مسجد حصار اطلاعات گردشگری ازمیر مساجد ترکیه ازمیر ترکیه سفر به ترکیه مساجد ازمیر تور ازمیر ازمیر تور مکان های دیدنی ازمیر سفر به ازمیر طلا تور طلاتور ترکیه تور ترکیه اطلاعات گردشگری ترکیه مکان های دیدنی ترکیه

ثبت دیدگاه
اخبار مرتبط
حذف ویزا برای شهر ارومیه

حذف ویزا برای شهر ارومیه

شهروندان ۱۸۰ کشور جهان بدون روادید می توانند به ارومیه سفر کنند
ادامه-مطلب...
نیس قدیم

نیس قدیم

نیس قدیم یا شهر قدیمی نیس، محله ای قدیمی در نیس است. این محله به دلیل داشتن خیابان های باریک و ساختمان های بلند بسیار شهرت دارد. قدم زدن در این خیابان ها ها و تماشای …
ادامه-مطلب...
هنگ کنگ

هنگ کنگ

هنگ کنگ منطقه ای است در ساحل جنوبی چین و ۶۰ کیلومتری شرق ماکائو که درست مقابل دهانه رود مروارید قرار گرفته و بوسیله دریای چین جنوبی احاطه شده است.
ادامه-مطلب...