فراخوانی فراخوانی ...
آرامگاه هخامنشی در فوچا

آرامگاه هخامنشی در فوچا


فوچا شهر و منطقه ای در استان ازمیر ترکیه است. آرامگاهی به جا مانده از دوره هخامنشی در این منطقه قرار گرفته است و در بین افراد محلی به برج سنگی معروف است.

فوچا شهر و منطقه‌ای در استان ازمیر ترکیه است. آرامگاهی به جا مانده از دوره هخامنشی در این منطقه قرار گرفته است و در بین افراد محلی به برج سنگی (به ترکی استانبولی: Taş Kule) معروف است. این بنا همانند آرامگاه کورش بزرگ به شکل هرم است و برای ساخت آن از سنگ آهک استفاده شده است. این آرامگاه در سال 470 پیش از میلاد ساخته شده و آرامگاه یک شاهزاده پارسی است. نقاشی موجود در داخل آن یک شاهزاده هخامنشی و خدمتکاران وی را به تصویر کشیده که پوشش و لوازم موجود در آن به وضوح به هخامنشی بودن این مقبره اشاره دارد.

اطلاعات گردشگری فوچا اطلاعات گردشگری ازمیر فوچا شهر برج سنگی برج سنگی ازمیر برج سنگی فوچا سفر به ترکیه آرامگاه هخامنشی در فوچا تور ازمیر تور طلا تور طلاتور ترکیه تور ترکیه اطلاعات گردشگری ترکیه ازمیر

ثبت دیدگاه
اخبار مرتبط
ساحل Castella

ساحل Castella

ساحل Castella به دلیل نزدیکی به قلعه ی لارناکا به این نام شناخته می شود و در حدود 1.5 کیلومتر یا 1 مایل در جهت شرق واقع شده است.
ادامه-مطلب...
ایرباس 340، ایمن ترین هواپیما

ایرباس 340، ایمن ترین هواپیما

ایرباس 340 با درنظر گرفتن مجموع ساعت پروازی و تعداد به کارگرفته شده که معادل 294 فروندمی باشد، نسبت به هواپیماهای دیگر امن ترین هواپیمای جهان شناخته شده و تاکنون هیچ …
ادامه-مطلب...
مشهد مقدس

مشهد مقدس

ادامه-مطلب...