فراخوانی فراخوانی ...
قلعه آنکارا

قلعه آنکارا


قلعه آنکارا بر روی تپه ای در قلب آنکارا واقع است و یکی از نمادهای پایتخت به شمار می رود. با گشتی درون این قلعه می توانید نگاهی به ترکیه باستان داشته باشید.

قلعه آنکارا بر روی تپه ای در قلب آنکارا واقع است و یکی از نمادهای پایتخت به شمار می رود. با گشتی درون این قلعه می توانید نگاهی به ترکیه باستان داشته باشید. دیوار های این بنا که به طول 14-16 متر هستند شما را شگفت زده خواهند کرد. زیر بنای این قلعه توسط غلاطیه ایها بر روی یک رخنمون گدازه مهم بنا شد و توسط رومیها تکمیل شد. رومی های شرقی و سلجوقی ها بازسازیها و الحاقاتی را انجام دادند. ناحیه اطراف و داخل قلعه که قدیمی ترین بخش آنکارا است، حاوی بسیاری از نمونه های ظریف معماری سنتی است. همچنین نواحی سرسبزی برای استراحت وجود دارند. منطقه آنکارا در زمان هاتی ها و هیتی ها حدود 2000 سال قبل از میلاد، مهد شراب بوده است. بسیاری از خانه های باز سازی شده سنتی ترکیه در محوطه قلعه با تبدیل شدن به رستوران هایی که غذاهای محلی و بین المللی سرو می کنند، زندگی جدیدی را پیدا کرده اند. هنگام عبور از دروازه اصلی، بناهای تاریخی درون قلعه را خواهید دید که برخی از آنها بر جای مانده و به عنوان سوغاتی­فروشی، کافه، رستوران و گالری، فعالیت می ­کنند. اگر به بالاترین نقطه قلعه بروید، به دید همه­ جانبه (پانورامیک) از آنکارا دست پیدا خواهید کرد. بناهای داخلی قلعه، شرایط خیلی خوبی ندارند و محل اقامت فقرای شهر می ­باشد. البته برنامه ­هایی برای سامان ­دهی این بخش وجود دارد. بناهای بیرونی قلعه جذابیت بیشتری دارند. در طرف مقابل دروازه اصلی، Cengelhan  قرار دارد که در حال حاضر، موزه Rahmi Koç در آن واقع شده است. کاروانسرای قدیمی مرمت شده و به خوبی بیانگر موقعیت قبلی آن می ­باشد.

قلعه آنکارا

اطلاعات گردشگری مکان های دیدنی ترکیه سفر به ترکیه اطلاعات گردشگری آنکارا قلعه آنکارا تور آنکارا آنکارا اطلاعات گردشگری ترکیه تور ترکیه تورهای ترکیه ترکیه طلاتور طلا تور تور مکان های دیدنی آنکارا

ثبت دیدگاه
اخبار مرتبط
برج آتاکوله

برج آتاکوله

اگر به آنکارا سفر کنید، یکی از اولین چیزهایی که در این شهر توجه شما را به خود جلب خواهد کرد، برج آتاکوله آنکارا است که واقع در مرکز شهر آنکارا می باشد.
ادامه-مطلب...
یزد

یزد

ادامه-مطلب...
روستای ابیانه

روستای ابیانه

روستای ابیانه در چهل کیلومتری شمال غربی نطنز در استان اصفهان در دامنه کوه کرکس واقع است روستای ابیانه را به اعتبار آثار و بناهای تاریخی پرتنوعش باید از زمره استثنایی …
ادامه-مطلب...