فراخوانی فراخوانی ...
موزه تمدن آناتولی

موزه تمدن آناتولی


این موزه از اولین جاذبه های آنکارا برای کسانی است که به دیدن بناهای تاریخی و تاریخ ترکیه باستان علاقه مند هستند.

این موزه از اولین جاذبه های آنکارا برای کسانی است که به دیدن بناهای تاریخی و تاریخ ترکیه باستان علاقه مند هستند. این موزه در بازاری متعلق به قرن پانزدهم که به خوبی بازسازی شده واقع است و بهترین صنایع دستی به دست آمده ازحفاریهای ترکیه را در این موزه می توان دید. همانطور که در این موزه قدم می زنید گویی در سفری تاریخی به گذشته آناتولی هستید، آثار مختلف تاریخ دوران آناتولی از دوران پالئولاتیک تا تمدن لیدیا را در خود جای داده است.آثاری از یونان و روم نیز در موزه دیده می شود. در سال 1921 طبق دستور مستقیم آتاتورک آثار مربوط به دوران هیتیت ها که در قلعه آنکارا (Ankara Kalesi) قرار داشتند جمع آوری و به صورت یک موزه در آمدند به مرور تمام آثار مربوط به دوران هیتیت ها از کل کشور به آنکارا و به موزه تمدن های آناتولی منتقل شدند به طوریکه دیگر ساختمان اصلی گنجایش کافی برای کل اثار را نداشت به این ترتیب از ساختمان های مجاور نیز استفاده شد. کل موزه از دو ساختمان به نام هاMahmut Paşa Bedesteni و Kurşunlu Hanı تشکیل شده. ساختمان های موزه پس از یک دوره 30 ساله بازسازی از سال 1968 تا به حال پذیرای بازدیدکنندگان و علاقمندان به تاریخ هستند.

موزه تمدن آناتولی

 

 

البته باید گفت که بر خلاف گذشته امروزه آثار داخل موزه فقط مربوط به دوران هیتیت ها نیست و آثار مربوط به کل تمدن هایی که در آناتولی می زیستند به نمایش گذاشته شده. با تبدیل ساختمان Mahmut Paşa Bedesteni به سالن نمایشگاه ساختمان Kurşunlu Hanı به قسمت اداری موزه اختصاص یافت. داخل Kurşunlu Hanı یک سالن کنفرانس ، مرکز مدیریت و کارگاه ها قرار گرفته اند و داخل Mahmut Paşa Bedesteni کل اثار مربوط به دوران قدیم وجود دارد. این موزه در دنیا نیز شناخته شده است و در سال 1997 با پشت سر گذاشتن 66 موزه مطرح از سراسر اروپا جایزه بهترین موزه را به خود اختصاص داده از آن سال به بعد به دلیل مشکلات ساختاری وزارت فرهنگ توجه کافی به موزه نشد. موزه از یک نیم طبقه کوچک در پایین و یک طبقه بزرگ و کامل در همکف تشکیل شده با سالن بزرگی در مرکز آن، راهروهای اطراف و یک فروشگاه و کافی شاپ هم در کنار درب ورود و خروج و حیاطی پر از مجسمه های سنگی. موزه تمدن های آناتولی به ورودی ارگ نزدیک است. یک بازار سرپوشیده قدیمی به زیبایی بازسازی شده است. هرروز به غیر از دوشنبه ها باز است. در طول تابستان موزه هرروز باز است.

موزه تمدن آناتولی  

اطلاعات گردشگری موزه تمدن سفر به ترکیه اطلاعات گردشگری آنکارا موزه های ترکیه موزه موزه تمدن آناتولی تور آنکارا آنکارا اطلاعات گردشگری ترکیه تور ترکیه ترکیه طلاتور طلا تور تور مکان های دیدنی آنکارا

ثبت دیدگاه
اخبار مرتبط
موزه پیکاسو بارسلون

موزه پیکاسو بارسلون

موزه پیکاسو بارسلون در بر گیرنده بزرگ ترین مجموعه آثار پیکاسو می باشد. پابلو پیکاسو از جمله هنرمندان نامی قرن بیست میلادی در کشور اسپانیا بوده است.
ادامه-مطلب...
جزیره لانتائو هنگ کنگ

جزیره لانتائو هنگ کنگ

جزیره لانتائو هنگ کنگ چین بزرگترین جزیره در هنگ کنگ با مناظر طبیعی زیبا و سواحل خیره کننده است و در دهانه رودخانه مروارید قرار گرفته است که دارای مناظر زیبا و مکان …
ادامه-مطلب...
پارک ملی ماسایی مارا

پارک ملی ماسایی مارا

پارک ملی ماسایی مارا که در گویش محلی به عنوان مارا نامیده می شود، منطقه حفاظت شده حیات وحش بوده که در جنوب غرب کشور کنیا واقع شده است.
ادامه-مطلب...