فراخوانی فراخوانی ...

سنگاپور

سنگاپور

سنگاپور


جمهوری سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیا به پایتختی شهر سنگاپور است. سنگاپور در جنوب شبه جزیره مالایا واقع شده و کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا است.

جمهوری سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیا به پایتختی شهر سنگاپور است. این کشور در جنوب شبه جزیره مالایا واقع شده و کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا است. سنگاپور در شمال خط استوا قرار دارد و کشوری ثروتمند و مدرن است. مالزی و اندونزی تنها همسایه‌های سنگاپورند. پیش از حضور کشورهای اروپایی در منطقه، منطقه‌ای که امروزه به عنوان سنگاپور شناخته می‌شود فقط منطقه ماهیگیری مالایی در ریزشگاه رودخانه سنگاپور بود. 1300 بانک بین المللی و محلی امروز این کشور را به یک کانون مهم تجاری و مالی مبدل کرده است. وجود اقوام مختلف با تضادهای فرهنگی، ادیان متنوع، اماکن دیدنی بسیار زیبا و هتل های شیک و مجلل سالانه جهانگردان بی شماری را به این کشور جلب می کند. در این کشور جویدن آدامس و سیگار کشیدن ممنوع است و جریمه سنگین دارد. براساس آخرین برآورد، حکومت این کشور جمهوری است و در حال حاضر از لحاظ درآمد سرانه اولین کشور منطقه محسوب می‌شود. این جزیره کوچک، سرزمین تضادها است. محله چینی‌ها و هند کوچک ، که هر دو به ادعای خودشان از قطب ‌های اصلی خوراک و خرید در سنگاپور هستند، نشان دهنده ی تنوع قومی باور نکردنی این کشور است. در سنگاپور چهار زبان انگلیسی، مالایی، چینی و تامیل به عنوان زبان‌های رسمی شناخته می‌شوند. اما درمجموع ساکنان این کشور با نزدیک به بیست زبان مختلف تکلم می‌کنند که این امر نشان‌دهنده تنوع گسترده زبانی و فرهنگی در این کشور می‌باشد. بسیاری از تابلوها و علائم به چهار زبان رسمی نوشته شده‌اند. اختلاف ساعت: سنگاپور حدود سه ساعت و نیم از تهران جلوتر می باشد. واحد پول سنگاپور دلار سنگاپور است.

سنگاپور

 

تاریخچه

سنگاپور را سِر استامفورد رفلز برای شرکت هند شرقی بریتانیا احیا کرد (1819) و به صورت بندری برای بارگیری قلع و لاستیک مالایا به سرعت توسعه یافت . این سرزمین جمعیتی چند ملیتی به خود پذیرفت و به پایگاه بریتانیایی استراتژیکی مبدل شد . از 1942 تا 1945 به اشغال ژاپن در آمد ، در 1959 به خود گردانی رسید ، در 1963 به فدراسیون مالزی پیوست و در 1965 از آن خارج گشت . سنگاپور از زمان استقلال تحت حکومت مقتدرانه‌ لی کوان یو ‌ثروتمند شده است .

آب و هوا

از آنجاییکه سنگاپور 137 کیلومتر بالاتر از خط استوا قرار دارد، همیشه گرم است. به جای تنوع فصل های در سنگاپور فقط چند ماه از سال هستند که به اندازه سایر ماه ها گرم نیستند. تنها پارامتر متغیر در آب و هوای سنگاپور میزان بارندگی است. سنگاپور میان دو جبهه باد موسمی قرار گرفته، بادهای موسمی شمال شرقی از اوائل نوامبر شروع شده و تا اواسط مارس ادامه دارند ( زمانی که ساکنان بومی می گویند هوا خنک تر است). بیشترین بارش بین ماه های نوامبر و ژانویه صورت می گیرد که اغلب بصورت بارش های شدید ولی کوتاه می باشد.  باد های موسمی جنوب غربی نیز در ماه های ژوئن تا سپتامبر می وزند. در این بازه زمانی دما بالاتر و بارش بسیار کمتر است. میانگین دمای روزانه در سنگاپور 27 درجه سانتی گراد و 31 درجه در بعد از ظهرها و 24 درجه در هنگام طلوع است. رطوبت هوا گاهی تا نزدیک 90 درصد در شب ها و اوائل صبح هم می رسد و در بهترین حالت به 60 درصد می باشد.

بهترین زمان سفر

مسافرت های تجاری باعث شده است که این کشور در تمام سال مقصد تاجران باشد. البته بعضی هتل ها گزارش کرده اند در ماه های جولای و آگوست بازار سفرهای تجاری کساد شده و سفرهای تفریحی رونق می یابد. اوج سفرهای پاییزی در فاصله ماه های دسامبر و ژوئن  است و با پایان یافتن جشن های سال نو چینی از حجم سفرها کاسته می شود.

سنگاپور

 

راه های دسترسی

فرودگاه چانگی سنگاپور، یکی از بزرگترین و گرانترین فرودگاه‌های این کشور است که موفق به کسب جایزه بهترین فرودگاه جهان نیز شده است.

حمل و نقل داخلی

استفاده از تاکسی و مترو متداول ترین روش برای جابجایی در شهر می باشد تاکسی ها متنوع هستند و همگی آنها از تاکسی متر استفاده می نمایند. براساس نوع اتومبیل کرایه تاکسی ها متفاوت می باشد. بیشترین تعداد تاکسی ها نیسان و تویوتای کرون هستند که بسیار فراوان به چشم می خورند. یک کارت اعتباری با نام ez-link در تمامی دستگاه های مترو به مبلغ 15 دلار سنگاپور قابل دسترسی است این کارت در تمام اتوبوس های عمومی قابل استفاده است.

خورد و خوراک

در سنگاپور خود را برای پذیرایی با انواع غذاها آماده کنید. البته تنوع غذایی این کشور به شدت تحت اثر غذاهای کشورهایی چون چین، مالزی و اندونزی قرار دارد. موقعیت جغرافیایی سنگاپور تاثیر بسیاری در افزایش تنوع غذاهای دریایی آن داشته است تا جایی که این کشور را بهشت غذاهای دریایی نیز نامیده اند. انواع رستوران های مطرح بین المللی نیز در سنگاپور شعبه فعال دارند.

غذاهای محلی

غذای کشور سنگاپور متأثر از کشورهای چین، اندونزی، مالزی و البته هند است. یکی از عادت‌های بسیار جالب مردم این کشور مصرف بیش از حد میوه‌هاست. آن‌ها حتی برای پذیرایی از میهمان‌هایشان هم فقط از میوه استفاده می‌کنند میوه‌ هایی مانند انبه، آناناس، نارگیل و موز. بخش اصلی غذاهای سنگاپوری، غذاهای دریایی است. در واقع این کشور را به نام بهشت غذاهای دریایی می‌شناسند. جالب است بدانید غذاهای دریایی پرطرفدار سنگاپوری‌ها شامل خرچنگ تند، خرچنگ فلفل سیاه، ماهی‌های خاردار بخارپز شده یا سرخ‌شده، انواع میگوها و سفره‌ماهی کباب شده است. البته عده‌ای از مردم سنگاپور به علت اینکه علاقه زیادی به سلامتشان دارند، ماهی را هم به صورت آب‌پز و همراه سبزی‌های پخته شده می‌خورند. از سایر غذاهای پرطرفدار مردم این کشور، غذاهای تند هندی است که در سراسر این منطقه می‌توانید پیدا کنید. پرطرفدارترین غذای هندی بین سنگاپوری‌ها که در اغلب اغذیه‌فروشی‌های محله‌های هندی یافت می‌شود، یک نان سبک و پفکی است که از آرد درست می‌شود و تا حد ترد شدن آن را سرخ می‌کنند. سنگاپوری‌ها غذاهای چند ملیتی هم می‌پزند که مخلوطی از موادی مانند خیار، شلغم، ماهی، لوبیا، آناناس، انبه و سیب سبز است و همراه تمبر هندی، لیموی تازه و پودر فلفل قرمز سرو می‌شود. به غیر از ماهی، سنگاپوری‌ها البته به صورت عصرانه و در وعده‌های کوچک از گوشت قرمز هم استفاده می‌کنند. «استاتی» یکی از همین غذاهای محبوب است که به صورت لقمه‌ای سرو می‌شود، این غذا در واقع گوشت چرخ‌کرده‌ای است که به سیخ چوبی کشیده شده است و با حرارت منقل سرخ می‌شود، چیزی شبیه کباب کوبیده خودمان  البته تند ، در واقع می‌توان گفت یکی از عادت‌های رایج سنگاپوری‌ها استفاده بسیار زیاد از فلفل است. یکی از دسرهای محبوب مردم سنگاپور کیک هویج نام دارد و البته یکی از خوراکی‌هایی است که والدین آن را برای تغذیه در مدرسه به فرزندان می‌دهند. به غیر از کیک هویج، انواع پودینگ با انواع میوه‌ها و ژله‌های مختلف هم از دسرهای رایج سنگاپوری‌هاست. نوشیدنی مردم این منطقه نیز شیر، قهوه، چای (یا مخلوطی از این سه) یا آب‌میوه به خصوص برای صبحانه است.

سنگاپور

 

مراکز خرید

مراکز خرید بسیار پیشرفته و متنوع سنگاپور قطعا رضایت شما را جلب خواهند کرد. گردشگران در بازگشت از این کشور همواره خاطره بسیار خوبی از مراکز خرید استثنایی آن دارند.

 شرایط اخذ ویزا

ویزای توریستی به افرادی تعلق می‌گیرد که با هدف گردشگری، قصد سفر به این کشور را دارند. جمهوری سنگاپور در ایران سفارتخانه ندارد و درخواست ویزا از طریق سفارتخانه‌های سنگاپور در دیگر کشورها، از طریق آژانس‌های مسافرتی که با آژانس‌هایی در کشور سنگاپور مرتبط هستند و همین‌طور در مرزهای ورودی انجام می‌گیرد. ویزای توریستی عموماً به‌صورت یک ماهه صادر می‌شود و اجازه‌ی کار یا اقامت بیش از مدت اعتبار روادید را به مسافر نمی‌دهد. برای کار یا تمدید ویزا، شخص متقاضی باید با همراه‌ داشتن اصل گذرنامه به اداره‌ی مهاجران سنگاپور مراجعه کند.    

اطلاعات گردشگری جهان سنگاپور آسیا شرق آسیا تور آسیا طلاتور طلا تور دیدنی های سنگاپور جاذبه های سنگاپور اطلاعات گردشگری سنگاپور بهترین فصل سفر به سنگاپور مکان های دیدنی سنگاپور سفر به سنگاپور تور سنگاپور تور مسافرت

ثبت دیدگاه
اخبار مرتبط
کلیسای جامع سنت باسیل

کلیسای جامع سنت باسیل

کلیسای سنت باسیل با نمای شبیه به ساختمان های قصه، در میدان سرخ قرار گرفته است که به عنوان نماد مسکو و کشور روسیه شناخته می شود.
ادامه-مطلب...
باغ فردوس

باغ فردوس

باغ و عمارت ییلاقی فردوس در اراضی محمدیه با دو عمارت در شمال و جنوب به دستور محمد شاه قاجار (1264-1250) ساخته شد که عمارت شمالی به کلی ویران و عمارت جنوبی
ادامه-مطلب...
آکواریوم دبی مال

آکواریوم دبی مال

آکواریوم دبی مال که بزرگترین آکواریوم جهان است، ده میلیون لیتر آب و بیش از سی و سه هزار نوع جانور آبزی را در خود جای داده است. این آکواریوم رکورد جهانی گینس را برای …
ادامه-مطلب...