فراخوانی فراخوانی ...
لغو ویزای ایران و ارمنستان

لغو ویزای ایران و ارمنستان


سفیر ارمنستان در ایران گفت: با تبعیت از اراده سیاسی مقامات دو کشور ایران و ارمنستان، در حال حاضر ویزای بین دو کشور لغو شده که این موضوع از نظر توریسم مهم است.

آرتاتس تومانیان روز دهم خرداد ماه در نشست با معاون عمرانی استاندار مرکزی و رئیس شورای شهر اراک که در حوزه عمرانی استانداری مرکزی برگزار شد با اشاره به زمینه‌های مشترک برای ارتباط ایران و ارمنستان اظهار داشت: ارمنستان با چهار کشور دیگر اتحادیه اورآسیا را تشکیل می‌دهند که از جمله این چهار کشور روسیه، بلاروس و قرقیزستان هستند که به لحاظ گمرکی تبادل کالا در این منطقه بدون عوارض گمرکی انجام می‌شود و از این لحاظ برای افرادی که متقاضی سرمایه‌گذاری در ارمنستان باشند فرصت بسیار مناسبی است و سرمایه‌گذارانی که بیایند و در این کشور به تولید کالا بپردازند، محصولاتشان بدون مشکل وارد بازار کشورهای موجود در این منطقه می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، وی افزود: جا برای توسعه خیلی زیاد است و اعلام می‌کنم که به وسیله این سفرها و همچنین سرمایه‌گذاری‌های مشترک راه برای توسعه بازار باز می‌شود، مطمئن هستم که کارآفرینان هر دو طرف از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود یکدیگر اطلاع و آگاهی ندارند، کارآفرینان استان مرکزی می‌توانند امروز این اطلاعات را دریافت کنند، این ظرفیت‌ها تنها در بخش اقتصادی نیسبت بلکه در تمامی حوزه‌ها وجود دارد.

سفیر ارمنستان در ایران تصریح کرد: برای مثال مطمئن هستم که خیلی از ایرانی‌ها از وضعیت آموزشی و به‌ویژه آموزشی عالی ارمنستان اطلاع ندارند و باید این آگاهی‌ها و آشنایی‌ها اتفاق بیفتد، خوشحال هستم که استاندار مرکزی دعوت ارمنستان برای سفر یک هیئت تجاری بزرگ از استان مرکزی را پذیرفتند.

تومانیان بیان کرد: مقامات سیاسی سطح بالای دو کشور، سعی دارند روابط سیاسی را حفظ کنند و ارتقاء بخشند، در پایان سال گذشته که روحانی به ارمنستان سفر کرد تمایل برای افزایش این روابط مطرح بود، با تبعیت از اراده سیاسی مقامات دو کشور الان ویزای بین دو کشور لغو شده که این نه تنها از نظر توریسم مهم است اما از منظر اعتماد و اطمینان بین دو کشور به یکدیگر بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: ایران و ارمنستان کشورهای همسایه هستند و این یک سند جغرافیایی است و نمی‌توان آن را انکار کرد ولی ارتباط این دو کشور تنها به لحاظ جغرافیایی نیست و سابقه این ارتباط به بیش از 500 سال می‌رسد، الان در آذربایجان غربی و شرقی شواهدی است که نشان می‌دهد این ارتباط سابقه طولانی دارد، بنابراین مسیر تاریخی طولانی را با ایران پیمودیم و هم ایرانیان و هم ارامنه بار غنی فرهنگی را به دوش می‌کشند.

سفیر ارمنستان در ایران عنوان کرد: مواقعی بوده که این همکاری و ارتباط بین دو کشور را از دست داده‌ایم الان 25 سال متوالی است که روابط بین دو کشور برقرار است.

اطلاعات گردشگری اطلاعات گردشگری ارمنستان ارمنستان تور ارمنستان طلاتور ایران

اخبار مرتبط
برج ایفل

برج ایفل

برج ایفل نماد شهر پاریس است. ساخت این برج فلزی در سال 1887 آغاز و در سال 1889 میلادی پایان یافته است. نام آن نیز از سازنده اش یعنی گوستاو ایفل گرفته شده است.
ادامه-مطلب...
تفریح گاه بوند

تفریح گاه بوند

امروزه ناحیه بوند (Bound) مرکز انواع ساختمان های هتل ها و بارها و بانک ها می باشد. تفرج گاه ساحلی شانگهای که در امتداد غربی ساحل رودخانه هانگ پوجیانگ قرار گرفته، ژونگ شا …
ادامه-مطلب...
اندونزی

اندونزی

اندونزی چهارمین کشور پرجمعیت جهان با ۲۴۵ میلیون نفر، به طول ۵۰۰۰ کیلومتر در امتداد خط استوا قرار گرفته است. سفر به این کشور ممکن است بهترین ماجراجویی روی زمین باشد.
ادامه-مطلب...