فراخوانی فراخوانی ...
کتابخانه اسکندریه، نشان مصر نوین

کتابخانه اسکندریه، نشان مصر نوین


اهرام ثلاثه جیزه، نمادی از گذشته و کتابخانه اسکندریه نشانی از مصر نوین است.

اهرام ثلاثه جیزه ، نمادی از گذشته و کتابخانه اسکندریه نشانی از مصر نوین است. این بنا همانند صفحه‌ای است که به صورت زاویه دار کار گذاشته شده باشد. به طور قطع می‌توان این کتابخانه را که ساخت آن در سال 2002 به اتمام رسید یکی از پدیده‌های معماری هزاره به حساب آورد.

طرح اصلی این ساختمان از کتابخانه اسکندریه که یکی از مهم‌ترین ساختمان‌های کلاسیک جهان بوده و در قرن سوم پیش از میلاد وجود داشته، اقتباس شده است. زاویه‌دار بودن ساختمان ریشه در این باور دارد که خورشیدی دیگر بر فراز دریای مدیترانه به درخشش درمی‌آید. جالب است بدانید که فضای داخلی این مجموعه قادر است بیش از هشت میلیون کتاب را در خود جای دهد.
 

اطلاعات گردشگری آفریقا اطلاعات گردشگری اسکندریه کتابخانه اسکندریه مصر اسکندریه مصر جیزه اهرام ثلاثه جیزه کتابخانه های مصر کتابخانه مصر نوین اطلاعات گردشگری مصر طلاتور طلا تور کتابخانه اسکندریه تور مصر اسکندریه تور مصر

اخبار مرتبط
مسجد جامع تبریز

مسجد جامع تبریز

ادامه-مطلب...
میدان امیر چخماق

میدان امیر چخماق

میدان و مجموعه تاریخی امیر چخماق شهر یزد، شاخص ترین مجموعه بنای تاریخی این شهر به شمار می رود که از نظر قدمت بناها و معماری از ارزش بالایی برخوردار است.
ادامه-مطلب...
موزه لوور ابوظبی

موزه لوور ابوظبی

موزه لوور ابوظبی در جزیره سعدیات در حومه پایتخت امارات متحده عربی واقع شده استاین موزه در جزیره سعدیات و در زمینی به مساحت 700 هزار فوت مربع قرار است با قرض گرفتن 300 اثر …
ادامه-مطلب...