فراخوانی فراخوانی ...
عمارت زرافه ها

عمارت زرافه ها


عمارت زرافه ها در نایروبی کنیا، مرکزی محافظتی-تفریحی است که در آن از ۹ زرافه روتشیلد، یکی از نادر ترین گونه های زرافه که در معرض خطر شدید انقراض قرار دارد.

عمارت زرافه‌ها در نایروبی کنیا، مرکزی محافظتی-تفریحی است که در آن از ۹ زرافه روتشیلد، یکی از نادر‌ترین گونه‌های زرافه که در معرض خطر شدید انقراض قرار دارد، نگهداری می‌شود. در سرتاسر این عمارت محافظتی-تفریحی غذاهای محبوب زرافه‌ها روی زمین پراکنده ‌شده‌اند تا ساکنان عمارت بتوانند هرزمانی که زرافه‌ای نزدیک‌ شد، به او غذا بدهند. این توده‌های غذا به ویژه در اتاق غذا‌خوری عمارت کاربردی خواهد بود زیرا زرافه‌ها زمان صرف غذا سر خود را از پنجره وارد اتاق کرده و درخواست غذا می کنند. به گفته رابین مور، عکاسی که تجربه اقامت در این مرکز را داشته، فرصت نزدیک شدن بیش از اندازه به زرافه‌ها بسیار شگفت‌انگیز است، زیرا این حیوانات چشمان بسیار بزرگ و پر احساسی دارند و این جانداران به شدت مهربان هستند، روحیه‌ای که تنها زمان نزدیک شدن به آنها به خوبی درک میشود. وسعت عمارت زرافه‌ها در نایروبی نزدیک به 150 هکتار است و در نزدیکی عمارت اصلی میتوان گونه‌های دیگری از جانداران وحشی از قبیل بچه‌فیل‌ها را نیز مشاهده کرد.  این مرکز در سال 1974 با هدف محافظت و پرورش گونه زرافه‌های روتشیلد راه‌اندازی شد و به منظور تامین هزینه‌های برنامه، هتلی نیز در این مرکز تاسیس شد تا علاقمندان بتوانند در حین اقامت در هتل، با این جانداران زیبا تعامل داشته‌ باشند. درحال حاضر تنها چند صد زرافه روتشیلد دیگر در جهان باقی مانده‌است.

عمارت زرافه ها

تور عمارت زرافه ها طلاتور کنیا تور کنیا

اخبار مرتبط
پاریس | همه چیز در مورد این شهر را بدانید!

پاریس | همه چیز در مورد این شهر را بدانید!

پاریس پایتخت فرانسه است که در شمال این کشور قرار دارد و رود سن از میانه آن می گذرد. این شهر با جمعیتی بالغ بر ۱۲ میلیون نفر یکی از پرجمعیت ترین کلان شهرها اروپا است.
ادامه-مطلب...
ساحل درخشان جزیره وادهو (Vaadhoo)

ساحل درخشان جزیره وادهو (Vaadhoo)

ساحل درخشان جزیره وادهو مالدیو، یکی از شگفت انگیزترین پدیده های طبیعت است. این ساحل، یکی از مجموعه سواحلی است که در بسیاری از رسانه های دنیا به آن لقب قطعه ای از بهشت …
ادامه-مطلب...
مسجد شیخ لطف الله

مسجد شیخ لطف الله

در ضلع شرقی میدان امام (نقش جهان) مسجدی قراردارد که در زمان شاه عباس اول صفوی ، هنگام احداث میدان و همراه با بناهای اطراف آن به منظور محل عبادت و حوزه تدریس مرحوم شیخ …
ادامه-مطلب...