فراخوانی فراخوانی ...
شهر تاریخی افسوس

شهر تاریخی افسوس


افسوس (اِفِسُس) یکی از شهرهای ایونیا در آناتولی (ترکیه کنونی) باستان بود، که امروز ویرانه های آن به عنوان مرکز گردشگری و باستان شناسی در سه کیلومتری جنوب شهر سلجوق استان ازمیر کشور ترکیه قرار دارد.

افسوس (اِفِسُس) یکی از شهرهای ایونیا در آناتولی (ترکیه کنونی) باستان بود، که امروز ویرانه‌های آن به عنوان مرکز گردشگری و باستان‌شناسی در سه کیلومتری جنوب شهر سلجوق استان ازمیر کشور ترکیه قرار دارد. جاذبه‌های گردشگری این شهر، همه ساله جهانگردان بسیاری را به این منطقه جذب می‌کند. افسوس میزبان یکی از هفت کلیسای آسیا در کتاب مکاشفه یوحنا در عهد جدید بوده است و شاید انجیل یوحنا در این محل به رشته تحریر درآمده باشد. همچنین بسیاری بر این باورند که «هفت خفتگان افسوس» (در قرآن: أصحاب الکهف)، که مسیحیان و مسلمانان آنها را مقدس می‌دانند، در این شهر زندگی می‌کردند و در غاری نزدیک به آن، سالهای بسیار به خواب رفته‌اند. کشف بسیاری از اسناد مربوط به مسیحیت و مذاهب پیشین، «افسوس» را در زمره مهم‌ترین بقایای تاریخی قرار داده‌است. خرابه‌های شهر افسوس امروزه در هفتاد کیلومتری جنوب شهر ازمیر (برگرفته از یونانی اسمیمی) در نزدیکی شهرکی به نام سلجوق قرار دارند و هر سال گردشگرانی زیادی را به سوی خود جلب می‌کنند. بسیاری از متالهین در نوشته های خود اعلام کرده اند که مریم مقدس در افسوس زیسته است. لیپسیوس با قاطعیت می پذیرد که مریم عذرا با جان مقدس به شهر افسوس رفته است. نویسندگان دیگری از جمله ارنست گورتیوس نیز مدافع این نظرند. این در حالی ست که مقبره ی مریم مقدس که به گفته ی کاترین امریش می بایست در فاصله ی 500 متری از سرای مریم باکره باشد، در جستجوها پیدا نشد. علی ای حال سرا و کلیسای مریم عذرا رازهای بسیاری را در دل خود دارد. با توجه به اینکه یونانیان نمی توانستند حرف "ش" را تلفظ کنند، نام افسوس در واقع تلفظ یونانی "آپاشا" ست، و یادآور جان مقدس و کلیسای مریم مقدس بوده است.افسوس درهفتاد و چهار کیلومتری ازمیر قرار دارد و شما با تاکسی ظرف مدت یک ساعت به آنجا می رسید؛ البته مینی بوس ها و اتوبوس های زیادی نیز به آنجا رفت و آمد می کنند. یکی از هفت کلیسای آسیا که در کتاب مکاشفه ی یوحنا از آن نام برده شده در افسوس واقع شده بوده است؛ همچنین بسیاری بر این باورند که اصحاب کهف در غاری در این منطقه به خواب رفته اند.

شهر تاریخی افسوس

اطلاعات گردشگری اِفِسُس اطلاعات گردشگری ازمیر افسوس شهر تاریخی افسوس تور ازمیر ازمیر اطلاعات گردشگری ترکیه تور ترکیه ترکیه طلاتور طلا تور تور

اخبار مرتبط
مقبره آتاتورک

مقبره آتاتورک

مقبره آتاتورک بنیانگذار جمهوری ترکیه، واقع بر روی یک تپه خیره کننده است که در بخش «آنیتپ» قرار دارد. به ترکی نام این مقبره را آنیتکابیر آنکارا می نامند.
ادامه-مطلب...
ریودوژانیرو

ریودوژانیرو

ادامه-مطلب...
فرانسه

فرانسه

فرانسه کشوری است واقع در اروپای غربی. پایتخت این کشور پاریس و زبان رسمی آن فرانسوی است. جمعیت کشور فرانسه ۶۵ میلیون نفر و واحد پول آن یورو است.
ادامه-مطلب...