فراخوانی فراخوانی ...
جزیره ساموس

جزیره ساموس


جزیره ساموس جزیره ای یونانیست که یکی از جاذبه های گردشگری کوش آداسی محسوب می شود. برای افرادی که تمایل دارند با فرهنگ ۲ کشور در زمان کوتاهی آشنا شوند پیشنهاد می کنیم حتما از این جزیره دیدن کنند.

جزیره ساموس جزیره‌ای یونانیست که یکی از جاذبه های گردشگری کوش آداسی محسوب می‌شود. برای افرادی که تمایل دارند با فرهنگ ۲ کشور در زمان کوتاهی آشنا شوند پیشنهاد می‌کنیم حتما از این جزیره دیدن کنند. همچنین می‌توانید در این جزیره از غذاهای یونانی هم میل کرده و لذت ببرید. بزرگ‌ترین معبد قدیمی جهان نیز در این جزیره قرار دارد. پیشنهاد می‌کنیم که شنا در آب‌های جزیره را از دست ندهید و لحظات خاطره انگیزی برای خود بیافرینید. لازم به ذکر است که برای رفتن به این جزیره حتما باید از قایق‌های مسافربری استفاده کنید. اگر چه جزیره ساموس در یونان قرار دارد، اما به دلیل نزدیکی به کوش آداسی و رفت و آمد زیاد مسافران تور کوش آداسی به این جزیره، ما آن را جز جاذبه های گردشگری کوش آداسی معرفی می کنیم . به دنبال تحولات عظیم زمین شناسی ، ساموس از سرزمین یونان جدا شد و به سواحل آسیای صغیر پیوست. برطبق افسانه ها جزیره ساموس محل تولد الهه هرا ( الهه آسمان‌ها و ملکه ایزدان المپ ) است . این جزیره در طول جنگ های ایرانیان توسط ایرانیان به استعمار گرفته شد و بعدها به یک عضو از کنفدراسیون آتن پیوست.

جزیره ساموس

 

در بخش شرقی جزیره، یک موزه باستان شناسی با یافته های محلی، یک موزه هنر کلیسا، موزه هنرهای زیبا، مجموعه بیزانس، موزه هنر مردمی و کتابخانه وجود دارد . به دنبال کاوش و حفاری که  توسط دانشکده آلمانی انجام شده است، خرابه های خانه ها و آکروپلیس باستانی در Pythagorion در یک محیط در حدود ۶۴۰۰ متر کشف شده است. خرابه دیگری نزدیک Pythagorion شامل پناهگاه هرا است که قدیمی ترین بخش آن مربوط به قرن ۱۰ قبل از میلاد می باشد. از آوریل تا اکتبر (۱۲فروردین تا اول آبان) هر روزه کشتی هایی بین کوش آداسی و ساموس در حرکت هستند و این فرصتی است برای توریست هایی که می خواهند دو فرهنگ و کشور متفاوت را در زمان کوتاهی ببینید. می توانید همراه با تور ترکیه از جزیره ساموس در یک روز دیدن کنید. صبح از کوش آداسی حرکت کرده و عصر از جزیره ساموس برگردید. البته یک روز برای دیدن تمام جزیره کافی نیست و احتمالا بخواهید دوباره به جزیره ساموس برگردید. اما در این یک روز وقت آن را دارید که طعم غذاهای خوشمزه یونانی را بچشید. از بزرگترین معبد قدیمی جهان دیدن کنید، در آب های شفاف جزیره شنا کرده و می توانید به خرید بروید. این جزیره برای حمام آفتاب و پیک نیک فوق العاده است. سواحل  KARLOVASSI ، Potami و در امتداد ساحل از Heraion به Psili برای شنا و ورزش های آبی عالی می باشد ، کوهنوردان  و شکارچیان نیز می توانند به بالای کوهها بروند.

جزیره ساموس

اطلاعات گردشگری سفر به ترکیه اطلاعات گردشگری کوش آداسی جزیره ساموس تور کوش آداسی کوش آداسی اطلاعات گردشگری ترکیه تور ترکیه ترکیه طلاتور طلا تور تور ساموس

اخبار مرتبط
اندونزی

اندونزی

اندونزی چهارمین کشور پرجمعیت جهان با ۲۴۵ میلیون نفر، به طول ۵۰۰۰ کیلومتر در امتداد خط استوا قرار گرفته است. سفر به این کشور ممکن است بهترین ماجراجویی روی زمین باشد.
ادامه-مطلب...
آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا که به آبشار نعل اسبی هم معروف است در مرز میان آمریکا و کانادا قرار گرفته و عریض ترین آبشار جهان است. یک طرف آبشار نیاگارا در آمریکا قرار دارد.
ادامه-مطلب...
لونجا د لا سدا

لونجا د لا سدا

لونجا د لا سدا که با عنوان بازار ابریشم نیز شناخته می شود یکی از بهترین نمونه های معماری به سبک گوتیک است.
ادامه-مطلب...