فراخوانی فراخوانی ...
مقبره ولادیمیر لنین

مقبره ولادیمیر لنین


ولادیمیر ایلیچ لنین متولد 1870 ، تئوریسین و انقلابی کمونیست روسی و بنیانگذار اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی بود. پس از آنکه وی در سال 1924 در گذشت بدن او را مومیایی کرده و بصورت منجمد نگهداری کردند و اکنون بدن منجمد او محل بازدید گردشگران مسکو شده است.

ولادیمیر ایلیچ لنین متولد 1870 ، تئوریسین و انقلابی کمونیست روسی و بنیانگذار اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی بود. پس از آنکه وی در سال 1924 در گذشت بدن او را مومیایی کرده و بصورت منجمد نگهداری کردند و اکنون بدن منجمد او محل بازدید گردشگران مسکو شده است. بازدید از مقبره ولادیمیر لنین همانند مقبره مائو در پکن شرایط خاص خودش را دارد. شما اجازه همراه داشتن هیچگونه وسیله را به داخل مقبره ندارید و قبل از ورود باید تمامی وسایل خود از قبیل کیف و چتر و خوراکی و موبایل و دوربین و ... را تحویل امانات دهید. سپس از مسیری مشخص به سمت جنازه لنین هدایت می شوید. در کنار جنازه زیاد اجازه ایستادن ندارید و باید به مسیر حرکتتان ادامه دهید تا خللی در صفی که در حال حرکت است به وجود نیاید. در طول مسیر باید به طور کامل سکوت را رعایت کنید و به هیچ وجه اجازه بلند صحبت کردن ندارید. مسیر خروج نیز به نحوی برنامه ریزی شده است که از کنار دیوار کرملین و قبر افراد مشهوری مثل برژنف، استالین، دزرژینسکی، جان رید، یوری گاگارین، مارشال ژوکوف و ایگور کورچاتف می گذرد. فضای مقبره تقریبا تاریک است و فقط جنازه توسط نوری روشن شده است. تا قبل از سال 1991 جنازه لنین در فضای بازی قابل مشاهده بود ولی در آن سال فردی بر روی جنازه اسید پاشید. پس از آن و پس از دو سال مرمت، جنازه را درون حفاظی شیشه ای قرار دادند. معمولاً هر 18 ماه یک بار برای جلوگیری از تجزیه جسد، جنازه لنین را به منظور انجام عملیات بیوشیمیایی لازم از آرامگاه خارج می کنند. در سالهای 1953 تا 1961 جنازه استالین نیز در کنار لنین قرار داشت که سال 1961 از مقبره خارج و در بیرون از مقبره دفن گردید. برای بازدید از این مقبره خودتان را برای ایستادن در یک صف معمولا طولانی آماده کنید.

مقبره ولادیمیر لنین

اطلاعات گردشگری مقبره ولادیمیر لنین سفر به روسیه سفر به مسکو ولادیمیر ایلیچ لنین اطلاعات گردشگری مسکو اطلاعات گردشگری روسیه تور طلا تور طلاتور روسیه تور روسیه مسکو تور مسکو مقبره ولادیمیر لنین لنین

ثبت دیدگاه
اخبار مرتبط
مسجد جامع تبریز

مسجد جامع تبریز

ادامه-مطلب...
سواحل نوزا دوآ

سواحل نوزا دوآ

نوزا دوآ یعنی جزیره دوم! دلیل این وجه تسمیه آن است که نوزا دوآ به صورت شبه جزیره ای و البته مانند جزیره دومی به منتها الیه جنوبی جزیره بالی متصل گردیده است.
ادامه-مطلب...
موزه جنگ بزرگ میهنی | یادآور جنگ بین شوروی و آلمان

موزه جنگ بزرگ میهنی | یادآور جنگ بین شوروی و آلمان

در ماه جون 1943  در اواسط مبارزه برای آزادی اکراین ،جمهوری اکراین تصمیم گرفت تا موزه موزه جنگ بزرگ میهنی مردم اوکراین را بنا کند، که البته این امر به دلیل باز سازی و …
ادامه-مطلب...